«Велике будівництво» по-американськи

«Велике будівництво» по-американськи


США дадуть Україні мільйони доларів для облаштування кордонів із Росією та Білоруссю. Це означає, що не за гроші сільрад будуть вирішуватися ці геополітичні проблеми, а з допомогою потужного заокеанського союзника!


Держприкордонслужба та посольство США кілька тижнів тому підписали План спільних дій щодо реалізації Проєкту міжнародної технічної допомоги обсягом 20 мільйонів доларів. Наразі Проєкт зареєстровано відповідно до затвердженого рішенням Уряду України вимог. Про це повідомила пресслужба відомства, деталізувавши:


«Держприкордонслужба України спільно з відділом з правоохоронних питань посольства США в Україні провели дуже важливу роботу для посилення спроможностей прикордонного відомства… Результатом нашої співпраці став новий Проєкт міжнародної технічної допомоги. Зважаючи на старі та нові виклики, він направлений на безпеку північного та східного кордонів України…


Сучасні засоби відеофіксації та безпілотні комплекси, індивідуальний захист прикордонників, а також забезпечення їх розташування в польових умовах, посилення транспортом та засобами зв’язку – це ті потреби, які ми узгодили з нашими стратегічними партнерами».


Проєкт розпочнеться в січні і буде реалізований протягом 2022 року, – наголошує «Українська правда». Він сприятиме забезпеченню першочергових потреб прикордонних підрозділів.


Реципієнтами Проєкту виступають всі прикордонні загони, які виконують завданні на кордоні з Росією та Білоруссю.


Крім того, у межах співробітництва з Державним департаментом США днями зареєстровано ще один проєкт. За ним Сполучені Штати допоможуть Україні в розвитку інфраструктури кордону.


Зокрема, це буде допомога в нарощенні можливостей відомства елементами, що використовуються в облаштуванні кордону та розбудові систем дистанційного спостереження. Обсяг фінансування погоджено у розмірі 4,5 мільйона доларів США.


Відтак, уже не потрібно просити гроші в сільрад та вимивати його з бюджету області, адже облаштуванням кордону нарешті займеться держава. Правда, це «Велике будівництво» відбудеться за допомоги іншої держави – США.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото пресслужби ДПСУ: інженерні роботи на кордоні з Росією.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%