Зміни – формальні

Зміни – формальні


Директор «Волиньприродресурсу» Анатолій Капустюк вважає, що новий статус підприємства для обласної ради нічого не змінює. 


Про це він розповів колегам із порталу «Перший канал соціальних новин»:


«Статус не змінюється. Власник не змінюється. Я думаю, всі депутати ознайомилися зі специфікою приватного і публічного товариства. Для обласної ради це нічого не змінить. Для комунального підприємства - це складніша звітність, більше органів контролю, але хоча б варіант залучення коштів на проекти. Бо від коштів, які в нас є, залежить те, як ми можемо масштабуватися».


За його словами, шляхом такої ж зміни статусу давно йдуть держпідприємства.


«От «Укргазвидобування» будо ДП, стало АТ. «Енергоатом» був ДП, став АТ. «Укрзалізниця» – так само. Тобто це одна з форм управління, яка нічим не відмінна від комунального підприємства. Якщо відкрити інформацію про будь-яке з названих підприємств, ми побачимо, що це стовідсотково власність держави. Статус не змінюється. Але акціонерні товариства мають право випускати цінні папери, випускати облігації, залучати кошти під статутний капітал і під запаси», – пояснює він.


Таким чином, каже Сергій Капустюк, підприємство хоче розширити можливості, щоб реалізувати проєкт з видобутку міді.


Нагадаємо, це підприємство має дозвіл на розробку родовища міді у с. Жиричі на Ратнівщині. Але для видобутку там треба будувати шахту, що дуже дорого:


«Коли наші депутати читають «приватне», то сприймають це ніби тут щось не так. Є закон про акціонерні товариства: приватне – це як раніше було закрите акціонерне товариство. Відкрите (публічне) АТ – це коли будь-хто може придбати частку акцій. Приватне – коли випускається сто акцій, і всі вони в одного власника. Не йде мова про випуск акцій. Тут необхідно рішення засновника, тобто, рішення обласної ради. 


Таким чином, перший крок – це етап перетворення шляхом реорганізації в акціонерне товариство, він дуже довгий. Уже потім – випуск облігацій (тільки за рішенням власника, а це окрема сесія), вихід на фондовий ринок, а далі – процедура переоформлення всієї проєктної документації…  Це дуже  складно, але це дасть можливість використовувати інвестиційний інструмент, щоб реалізувати проект видобутку міді», – наголошує Сергій Капустюк.


Наш кор.

На фото порталу «Перший канал соціальних новин»: Анатолій Капустюк.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%