Унікальний музей унікального човна-довбанки

Унікальний музей унікального човна-довбанки


Головний і єдиний експонат експозиції – давній човен-довбанка, якого знайшли на березі Стиру між селами Копилля і Старосілля. Про нього першою повідомила «Волинська газета»!


Участь у відкритті Музею одного експонату взяли голова облради Григорій Недопад, його заступник Григорій Пустовіт, депутат Орест Маховський та народна депутатка України Ірина Констанкевич.


Як зазначив директор Маневицького краєзнавчого музею Петро Хомич, вік знахідки – ХІ – ХІV ст., а, отже, човен може належати до часів Київської Русі. Його випадково виявили в руслі річки Стир, а першою про унікальну знахідку написала тодішня кореспондентка «Волинської газети» Світлана Думська. Саме тоді редакція почала багаторічну роботу зі збереження унікального човна-довбанки, а також його гідного застосування як музейного експонату. І крига скресла!


«Мені приємно, що в такий складний для вітчизняної музейної галузі період, вдалося провести реконструкцію Маневицького краєзнавчого музею, створивши нову експозицію в спеціальному новозбудованому павільйоні. Це допоможе зберегти пам’ятку і якнайкраще презентувати найбільший та найдавніший в Україні артефакт підводної археології – середньовічного човна-довбанки», – наводить слова Петра Хомича пресслужба облради.


Він зазначає, що самій деревині може бути і тисяча років, бо до такого розміру дерево росте не одне століття. Особливим є те, що за технологіями того часу, деревину мали багато років морити у воді, аби човен був міцніший. У Давній Греції подібні судна називали моноксилами, що в перекладі з грецької –  єдиний шматок деревини.


«Ця знахідка відразу увійшла до топ-переліку місць і подій Волині та України, стала сенсаційною знахідкою східної Польщі, Західної України та Білорусії. Тому її збереження і охорона - пріоритет для нас усіх», – переконаний Григорій Недопад.


Окрім іншого, вважає голова обласної ради, ця унікальна знахідка свідчить про те, що е на Волині було розвинене суднобудування, а на річці Стир – судноплавство.


Високо оцінила Музей одного експонату й Ірина Констанкевич.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото пресслужби облради: під час відкриття унікального музею 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%