Приклад розбудови

Приклад розбудови

20 вересня 2014 р. делегація Волині на чолі з головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком перебувала у відрядженні в м. Люблін Республіки Польща. У її складі – ректор СНУ ім. Лесі Українки Ігор Коцан, начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації Андрій Ломага, головний спеціаліст відділу інвестиційно-інноваційної політики департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Юрій Кравчук.

Як інформує прес-служба облдержадміністрації, у рамках робочого візиту відбулася низка важливих зустрічей, зокрема – з воєводою Люблінського воєводства Войцєхом Вільком.

Варто нагадати, що контакти між новим керівництвом органів виконавчої влади сусідніх територій України та РП розпочалися у серпні, коли Володимир Гунчик та Войцех Вільк зустрілися на Днях добросусідства, що відбулися на тимчасовому пункті пропуску між шацьким с. Адамчуки та влодавським с. Збереже. Ще тоді голова облдержадміністрації заявив: докладе всіх зусиль, аби двостороння співпраця Волинської області та Люблінського воєводства набула дійсно нового значення та стала запорукою успішної реалізації державної політики у сфері європейської інтеграції.

А люблінський воєвода тоді ж наголосив: влада краю бачить нашу область своїм стратегічним партнером та продовжуватиме роботу в напрямку розвитку активного співробітництва, зокрема й будівництва нового пункту пропуску «Збереже-Адамчуки», що дасть змогу повніше використовувати існуючий рекреаційно-оздоровчий потенціал суміжних територій і сприятиме розвитку перспективного міжнародного екологічного туризму та відпочинку.

Тоді ж, у серпні, добродії Гунчик та Вільк домовилися про вересневу зустріч, яка й відбулася в Любліні й де сторони обговорили питання оптимізації функціонування пунктів пропуску на українсько-польській ділянці державного кордону, а також наміри створення велосипедних доріжок на території МАПП «Ягодин – Дорогуск» та «Устилуг – Зосін». Воєвода пообіцяв надати сприяння у частині затвердження одного з великомасштабних інфраструктурних проектів Волинської області, а саме будівництва МАПП «Адамчуки – Збереже».

З представниками люблінських вишів обговорено питання адаптації українських студентів у польському суспільстві, а також – створення Бюро європейських проектів, основна мета якого – залучення коштів грантових програм ЄС та втілення програми «Подвійний диплом».

У рамках візиту відбулася й прес-конференція голови облдержадміністрації Володимира Гунчика та воєводи Войцеха Вілька. Оскільки організатори не подбали про присутність на заході волинських журналістів, то спілкувалися з керівниками органів виконавчої влади Волині та Люблінщини виключно польські колеги. Як стало відомо з надійних джерел, оголошено про рішення продовжити угоду про співпрацю між СНУ ім. Лесі Українки та Університетом Марії Кюрі-Склодовської, а також Люблінським католицьким університетом ім. Яна Павла ІІ.

У рамках візиту також відбулася зустріч із представниками люблінської неурядової організації «Фонд менеджерських ініціатив».

А 22 вересня, за кілька днів після того, як голова облдержадміністрації Володимир Гунчик перебував із робочим візитом на Люблінщині, президент адміністративного центру сусіднього воєводства Станіслав Жук отримав від будівельної фірми символічні ключі від нового споруди, яку вже встигли охрестити майбутнім центром спортивного та культурного життя Східної Польщі.

На 27 вересня організатори запланували урочисте відкриття «Люблін-арени». Територію навколо спортивної споруди відвели для сімейного дозвілля під час пікніків, вхідні квитки вартують 15 злотих (приблизно 75 грн). Перед кількома тисячами глядачів, як інформують колеги з газети «Кур’єр Люблінський», співачка Агнєшка Хілінська з вокальною групою, наша Тетяна Окопюк, а також переможці телеконкурсів  «Mam Talent!» i «X Factor», серед яких особливо виділяються солістка Марта Подулка та група «Me Myself and I».

Перший футбольний матч заплановано провести 9 жовтня: на поле «Люблін-арени» вийдуть молодіжні збірні Польщі та Італії.

І останнє. У довоєнні часи завдяки сприянню польської влади та благодійним внескам мешканців тодішнього Волинського воєводства у Луцьку було збудовано стадіон ім. Йозефа Пілсудські – найбільшу на той час спортивну арену східних теренів Другої Речі Посполитої. Тепер, як бачимо, Люблін уже «заткнув за пояс» навіть флагман західноукраїнської спортивної інфраструктури – стадіон у Львові. А наш «Авангард», на жаль, далеко відстав від лідерів…

Роман УСТИМЧУК.

На фото Малгожати ГЕНЦИ: монтаж сцени для виступу артистів на «Люблін-арені» – на завершальній стадії.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%