Ще один «гострий» рік став історією…
Займатися цифрологією чи нумерологією, справа невдячна. Але часом вона допомагає знайти чіткі відповіді на найскладніші запитання. Особливо, коли вже й 2021 р. став історією. Ще один рік із цифрою «1», яка дуже нагадує стрілу чи спис.
Чому 2021-ий для багатьох громадян України був черговим випробуванням живучості, а в результаті люди в кількох опитуваннях зробили невтішний висновок, мовляв, «країна рухається не туди»?
Чинників багато, рецептів одужання – мало. Але що роки з одиничкою – «списом», «стрілою» – виявилися складними і доленосними, тут, мабуть, ніхто не заперечить.
Приміром, у 1991 р. провалився ГКЧП, рухнув СССР і постала Незалежна Україна. Раніше, в 1981 р., ввели військовий стан у Польщі. У 1961 р. у людей висмоктали останні соки під час грошової реформи. А про 1941 р. і розповідати, мабуть, не варто: на нашій землі продовжився другий етап Другої світової війни…
Ба, навіть цілі покоління, які народилися в роках минулого тисячоліття, котре починалося саме з «1», продовжують відігравати в державі провідні ролі, хоча носять у собі ті невловимі ознаки войовничості, приховуючи болючі рани минулих кривд і втрат.
Може, саме тому Україні ніяк не вдається підвестися в світі як рівній із рівними, з високо піднятою головою державності та усміхненими образами її щасливих громадян? Чи причина, все-таки, в чомусь іншому? Можливо, треба сподіватися на успіх уже нових поколінь, без «колючої» одинички?
Звичайно, ті, що з’явилися на світ Божий, починаючи з 2000 р., ще надто юні та недосвідчені, щоб виконувати роль «першої скрипки». Але саме вони вже не один рік служать в армії та починають отримувати дипломи про вищу освіту. І в них уже немає того кріпацького вантажу минулого, котрий примушував людей бути не самодостатніми особистостями, а чи гарматним м’ясом у чужих війнах, чи «коліщатками та гвинтиками» в окупаційній машині поневолення…
Так чи інакше, навіть якщо цифра «1» не має абсолютно ніякого впливу на долі людей та країн, у 2022 р. нам усім треба мріяти про вирішення хоча б кількох фундаментальних проблем. Насамперед, пора переможно завершувати російсько-українську війну на Донбасі, щоб виник шанс зосередитися на розбудові власної армії та в перспективі – мирному поверненні Криму.
Але для цього нарешті повинен в Україні запрацювати механізм, коли «верхи» і «низи» існують не в різних галактиках, а живуть одним життям та ставлять і виконують ідентичні завдання. Саме тоді можливі демократія, правопорядок, і, найважливіше, економічні і правові умови, коли кожен громадянин буде успішним та заможним, бо злі, бідні та неосвічені люди не можуть створити чого світлого та доброго…
Словом, із Новим роком! І без «колючо-ріжучих» знаків!
Володимир ДАНИЛЮК.
Ілюстративне фото з відкритих джерел.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Гриблянка по-закарпатськи Ухилянт не розкаявся Родині загиблого Сергія Демчука вручили посмертну нагороду Героя Остання путь Василя Мазурика Як «годує» ліс Представники влади Волині вклонились памʼяті видатного державотворця На Волині трапилось три ДТП з постраждалими Волинська ОВА підписала Меморандум про співпрацю з ТзОВ «Ю-Контрол» Ворог отруїв дружину керівника ГУР? Новий потяг до Будапешта та Відня буде їхати через ЛуцькІнтерв'ю


- Опитування
- Результати