Пан Бібліотекар

Пан Бібліотекар

Мальовниче село Острів’я Шацького р-ну знамените своїм неймовірної краси озером, старовинною Свято-Варварівською церквою та… бібліотекою.

Хоч і невеличка вона, та затишна. А що розташована на центральній вулиці, то й стала духовним осередком села, як кажуть, його душею і серцем: центром друкованих видань, краєзнавства й громадського руху, який об'єднує селян у історико-етнографічному клубі за інтересами «Родина».

Вже понад сім років сільською книгозбірнею завідує бібліотекар Василь Прилепа. Дуже скромна людина, цікавий співрозмовник, який вболіває душею за свою справу. Про таких говорять – «мрійники», що «горять» творчим неспокоєм. У 2009 р.  він закінчив Луцьке училище культури та мистецтв за спеціальністю "Бібліотечна справа”. Нині бібліотека обслуговує понад 500 користувачів, її фонд налічує 6500 примірників. Бібліотека співпрацює із сільською церквою та школою.

Пан Василь робить усе можливе, щоб догодити вибагливому, як він каже, дорослому та малому читачу. Проводить бібліотечні уроки для дітей, батьків та вчителів, готує методичні матеріали, збирає та впорядковує матеріали про с. Острів’я та його людей, працює разом із однодумцями над створенням громадської організації «Перспективи», яка піклується про розвиток рідного села.

Мріє Василь Прилепа про сучасну бібліотеку.  Головне – не чекає, а втілює мрію в життя! Віднайшов можливість встановити у бібліотеці комп’ютер. Один із благодійних фондів подарував для книгозбірні принтер. Ось тепер спонсора для підключення до мережі Інтернет ще потрібно знайти. Прогрес на місці не стоїть, Інтернет у бібліотеці – вимога часу. Пан Василь часто користується своїм – із мобільного, аби про новини та погоду читачі вчасно дізналися.

Василя Прилепу поважають односельці та колеги, його бібліотечну роботу відзначено нагородами управління культури і туризму облдержадміністрації. Але для бібліотекаря з Острів’я найбільше важить те, як його роботу оцінюють звичайні люди та читачі і до професійного свята, яке відзначатимуть 30 вересня, і ще багато років після цього.

Оксана РОМАНЮК,

головний методист Волинської обласної бібліотеки для дітей.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (407) - 87.2%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%