«Бустер» і міжнародний сертифікат

«Бустер» і міжнародний сертифікат


Україна приєднається до глобальної мережі Covid-сертифікатів, термін дії сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу скоротять до дев'яти місяців. Тому на Волині вже розпочалося «бустерне» щеплення: 10 січня третю вакцину отримало понад 50 осіб.


Заступниця Міністра охорони здоров'я з питань цифрової трансформації Марія Карчевич в ефірі програми «Сніданок 1+1» повідомила з цього приводу:


«На національному рівні формується глобальна мережа, яка буде охоплювати ще більше країн – понад 80 країн світу, не лише країни ЄС. На сьогодні довірча мережа Європейського Союзу охоплює лише 60 країн: українці мають змогу подорожувати до 60 країн, пред’являючи цифрові Covid-сертифікати чи то про вакцинацію, чи про одужання, чи про результати ПЛР-тестування.  Україна вже направила запит про приєднання до глобальної мережі. На сьогодні йдуть технічні консультації – я думаю, що за кілька місяців ми зможемо заявити, що Україна дає змогу подорожувати до великої кількості країн». 


Як деталізує «Українська правда», Марія Карчевич зазначила, що у грудні 2021 р. Європейська комісія (уряд, – ред.) термін дії Covid-сертифікатів про вакцинацію, це рішення вже набуло чинності – тож у країнах ЄС сертифікати діють 270 днів, а не, як раніше, 12 місяців.


«Ми готуємо таке ж рішення на рівні українського законодавства. Тобто, термін дії Covid-сертифікатів буде скорочено: вже не один рік, а 270 днів – 9 місяців».


Сертифікат про «бустер» також буде діяти 270 днів, його можна буде отримати з кінця січня. У сертифікаті буде відзначатися третя доза і тип вакцини. 


Рішення про «бус терну» дозу для раніше вакцинованих двома дозами урядовці поширили 8 січня, а буквально наступного дня перших 50 мешканців області скористалися цією можливістю захистити себе та оточуючих.


Слід пам’ятати: щоб отримати «бустер», потрібно, щоб із моменту останнього щеплення пройшло мінімум 6 місяців. Ажіотажу немає: у м. Луцьку можна записатися сьогодні на завтра.


Ольга ДАНИЛЮК.

Ілюстративне фото порталу «Слово і діло».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%