75 років тому

75 років тому

Хроніка Волині

На Волині цим літом град винищив 31752 господарства; бурями знищено коло 2000 будинків. Недавно впроваджене примусове забезпечення від градобиття дає можливість частинного покриття великих страт господарів. Найбільшої шкоди понесло населення Кременецького повіту.

(«Шлях», 1939 р.)

65 років тому

Готуються до осінньої сівби

Комсомольсько-молодіжна бригада Т. Степанюка, з колгоспу ім. Чапаєва Стеблівської сільради розпочала підготовку грунту під посів озимини. Тут з перших днів оранки комсомольці-орачі Алексійчук Віктор, Цюра Анастасій і Смаль Іван значно перевиконують денні норми. Вони виорюють щоденно по 0,60 га при нормі 0,40 га. Поряд з підготовкою грунту бригада проводить ремонт сільськогосподарського інвентаря, підготовку насіння, щоб осінню сівбу зустріти у всеозброєнні і провести її за 5-6 робочих днів.

(«Прапор Леніна», 1949 р.)

55 років тому

На Місяці – радянська ракета

В усіх центральних, республіканських і обласних газетах надрукували повідомлення про успішний запуск радянської космічної ракети до Місяця. На космічній ракеті є вимпели з гербом СРСР і напис – вересень, 1959 р.


На фото: вітальна листівка тих років.

(«Прапор Леніна», 1959 р.)

Німі свідки катувань

Величезну кількість кілець, брошок, ручних годинників тощо було вилучено під час обшуку на квартирі фашистського прихвосня Пука. Всі ці речі – німі свідки закатованих і замордованих ним людей.

(«Червоний прапор», 1959 р.)

25 років тому

Фауна Волині збагатіє

На 2,5 тис. фазанів збагатіє цього року фауна Волині. Птахи, що, до речі, поїдають колорадського жука, закуплені і завезені в область за рахунок коштів УТМР. Є і менш приємна звістка з цієї організації – дві третини угідь однієї з кращих її баз «Липи» – планується передати до промислового відлову колгоспу ім. Леніна Горохівського р-ну.

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

10 років тому

Квартири обігріватиме сонце

Одеса – перше місто в Україні, яке починає використовувати сонячну енергію для обігріву житлових будинків. Сонячний колектор стане джерелом гарячої води для жителів першого житлового будинку в Україні. На даху 5-поверхівки почалися роботи зі встановлення спеціального устаткування. Сонячна енергія забезпечить кожного жителя 100 л гарячої води на день і теплом у квартирах. Колектор і насос почнуть працювати вже 1 жовтня.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

5 років тому


Остання сповідь відспіваних соколят

…На 43-му році життя не стало В’ячеслава Хурсенка. Велике серце Великої Людини перестало битися 8 вересня, а 9-10 – з цілої України до Луцька приїжджали і друзі, і зовсім незнайомі люди віддати останню шану музикантові, композитору, співакові. До церкви, на вул. Рівненській, де відбувалося прощання з митцем, несли вінки, клали троянди, айстри. Від колег, шанувальників представників влади, від тих, хто знав або просто чув про цю людину. Бо писати про вічні істини настільки просто, глибоко й душевно, як В’ячеслав Хурсенко, – це те, чого не пояснити розумом. Це можна лише почути і відчути…

(«Волинська газета», 2009 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

Підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%