Герої не вмирають!

Герої не вмирають! У заповідному лісовому масиві Маневиччини, між с. Красноволя, Рудники та смт Колки, існує унікальне місце. В урочищі Барвінок – пам’ятний хрест 5 ваоякам УПА, які в 1949-1951 рр. потрапили тут у засідку червоних карателів та полягли смертю хоробрих. Душогуби поглумилися навіть на тілами повстанців: відтяли голови, щоб продемонструвати начальству успішне проведення каральної операції, а тулуби героїв закопали в невідомому місці…

Про той страшний бій знало багато місцевих жителів. Особливо, коли місце загибелі 5 вояків УПА почало набувати незвичайного вигляду: на горбочках та ямках загалом рівного лісу почав розростатися барвінок! Кілька кущиків рослин принесла сюди сестра одного з полеглих вояків, який був родом із с. Журавичі Ківерцівського р-ну. А за десятки років барвінок уже розрісся на цілу галявину, тому й урочище так назвали – Барвінок.
«Років зо сім тому в цьому місці побували керівники облуправління лісового та мисливського господарства, – розповідає майстер лісу Колківського лісового господарства Володимир Близнюк. – Коли довідалися, чому урочище отримало назву Барвінок, виникла ідея гідно вшанувати подвиг повстанців. Тому я особисто за сприяння колишнього лісничого Андрія Турянського й узялися за справу. А невдовзі виготовили та встановили на місці загибелі вояків УПА хрест, який освятив наш православний батюшка та прикріпив до нього іконку. З тих пір усі, хто буває в цьому заповідному урочищі, знають, як тут боролися за нашу незалежність та гинули українські патріоти».
Єдине, чим бідкається місцеве населення, так відсутністю докладної інформації про той давній бій. Переказують люди лише, що засідку на лоївку УПА організували місцеві чекісти та солдати військ НКВД. Було їх цілих дві вантажівки! Їхніми жертвами стало 5 повстанців. Один, як уже згадувалося, був ніби як із Журавич, троє – з Львівщини, про п’ятого взагалі нічого не відомо.
Істину могли б пролити архівні матеріали, проте всі доповідні записки начальників райвідділв НКВД того періоду та щоденні звіти керівництва волинських чекістів у Київ та Москву, на превеликий жаль, зараз знаходяться під сімома замками в підвалах московського ФСБ. А звідти правду про УПА не звикли говорити…
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: хрест на місці загибелі 5 вояків УПА в урочищі Барвінок.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%