У Сошичненського голову вселився злий дух?

У Сошичненського голову вселився злий дух?


Клуб, збудований із дерева знесеного більшовиками маєтку Олени Косач, тітки Лесі Українки, знову хочуть знести. Що за злий дух оселився в сільраді? Щоб позбавитися неугодної працівниці, він навіть будинок готовий зрівняти з землею?!


У маленькому с. Запруддя Сошичненської громади Камінь-Каширського р-ну під загрозою знесення опинився єдиний осередок культури.


Будівля місцевого клубу, звичайно тут вже давно потребує реставрації. Але ще кілька місяців тому його станом тутешня влада не надто переймалася. Втім, не переймалася і тим, що практично до Нового року, сюди так і не спромоглися завезти навіть дрова для опалення будівлі. Не турбувало владців і те, що у цьому нехай і старенькому клубі, займаються діти.


«Щодо необхідності забезпечити опалення клубу неоднорозаво клопотали депутати Сошичненської сільської ради. З цього приводу на сесії з очільником громади Ігорем Волосюком навіть виникла суперечка і сесія заледве не завершился бійкою. Тоді пояснювали, мовляв, грошей раніше на придбання не знайшлося. Врешті дрова перед 1 січня таки привезли. Але… сирі», – вдарила в набат Координаторка Жіночого руху «За майбутнє» у Волинській області Ольга Максимяк.


А тим часом знайшлися у місцевому бюджеті майже 17 тис. грн на оплату послуг експертам щодо визнання будівлі клубу с. Запруддя… аварійним. Звичайно, поки що в офіційних документах це звучить, як здійснення технічного обстеження.


І здавалося б, давність будівлі закладу культури – не дивина у селах. Та по суті кроки місцевої влади, спрямовані на знищення цього клубу дуже очевидні.


«Понад пів року тому до нас у проект Вирішуєш ТИ - юридична допомога за юридичною допомогою щодо захисту своїх трудових прав звернулася завідувачка клубу села Запруддя, багатодітна мама Тетяна Шворак. Жінку незаконно звільнив голова Сошичненської громади Ігор Волосюк.


Завдяки зусиллям адвокаток «Вирішуєш Ти» Алли Левчук-Микитюк та Вікторії Доманської Тетяну Шворак на роботі поновили, а за вимушений простій сплатили компенсацію. Також наші адвокатки виграли судову справу щодо стягнення моральної шкоди на користь Тетяни Шворак з Ігоря Волосюка, голови громади», – нагадує Ольга Максимяк.


Незважаючи на такий по суті постійний тиск та холод на роботі (адже сирими дровами практично неможливо зігрітися), Тетяна Шворак продовжує організовувати культурні заходи та їх урізноманітнювати.


Але навіть попри те, що завідувачку на роботі поновили, вона ще кілька днів не могла потрапити на своє робоче місце, тому що ключі від клубу їй не повертали. А після епопеї з ключами ще було багато чого, в тому числі і ситуація із забезпеченням дровами, а тепер із спробами визнати будівлю аварійною.


«У мене лише одне питання: що важливіше – помста чи єдина можливість культурних послуг у селі?», – звучить риторичне запитання, на яке мало б відреагувати ДБР щодо сільського голови Ігоря Волосюка.


До слова, у Запрудді колись розташовувався маєток Олени Косач, тітки Лесі Українки. Згодом його розібрали, а деревину використали для спорудження нинішнього клубу.


Гідне вшанування ювілею Лесі Українки з боку місцевого хана Ігоря Волосюка, чи не так?


Сергій ШРАМЧУК.

На фото Ольги МАКСИМЯК: юні таланти с. Запруддя скоро опиняться на вулиці.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (234) - 86.7%
Пізно (7) - 2.6%
Яка різниця? (8) - 3%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (11) - 4.1%
Мені байдуже (9) - 3.3%