Євробаскет - 2015

Євробаскет - 2015

Олександр Вілкул репрезентував Концепцію розвитку національної спортивної інфраструктури до фінальної частини чемпіонату Європи з баскетболу, яка відбудеться в 2015 р. в Україні.
Президент України Віктор Янукович провів засідання Координаційного комітету з підготовки та проведення в нашій державі Євробаскету-2015. Змагання триватимуть 20 днів, буде проведено 90 матчів. 

На засіданні віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул представив Концепцію підготовки національної спортивної інфраструктури цих відповідальних змагань, для чого необхідно 7 сучасних спортивних арен. Це – вимога Міжнародної федерації баскетбольних асоціацій (ФІБА). Кожна з арен для проведення групового турніру повинна мати не менш як 6 тис. глядацьких місць, для півфіналу – не менш як 10 тис., а для фінального матчу – не менше 15 тис. 
Реалізація концепції здійснюватиметься за трьома основними напрямками.
Перше – це будівництво шести сучасних багатофункціональних арен у Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Одесі, Харкові та Львові, а також реконструкція палаців спорту в Києві та Дніпропетровську.
Друге – створення тренувальних майданчиків для 24-х національних збірних країн Європи, зокрема будівництво 5-ти тренувальних баз у Дніпропетровській, Донецькій, Одеській, Харківській та Львівській областях. 
«Тренувальні майданчики будуть універсальними – тут можна проводити тренування з баскетболу, волейболу, гандболу, тенісу та міні-футболу тощо. Після закінчення Євробаскету-2015 на тренувальних базах створять дитячо-юнацькі спортивні школи європейського рівня», – сказав Олександр Вілкул.
У заходах другого напрямку також заплановано будівництво трьох тренувальних комплексів у Криму, Карпатах та Києві.
І третє – це створення комфортних умов для відвідування вболівальниками спортивних заходів фіналу європейського чемпіонату, адже прогнозується, що Євробаскет-2015 відвідає понад мільйон уболівальників із України та з-за кордону. 
Основне фінансове навантаження щодо розвитку необхідної спортивної інфраструктури лежить на приватних інвесторах на умовах державно-приватного партнерства. Вони повністю беруть на себе фінансування будівництва всіх 6-ти нових спортивних арен вартістю 3 млрд 75 млн грн. Також вони фінансують будівництво термінальних комплексів в аеропортах Одеси і Дніпропетровська, це – ще 1 млрд 307 млн 700 тис. грн. Загальна ж сума приватних інвестицій сягає 4,3 млрд грн. Із них 25% – це власні кошти інвесторів, а 75% – кредитні кошти, які вони беруть у банках. Інвестори повертають банку тіло кредиту за 5 років, а держава компенсує відсотки банківського кредиту.
Державне фінансування становить 7 млрд 57 млн грн, із яких – реконструкція Палацу спорту в Києві (200 млн грн), створення тренувальних майданчиків для збірних (782 млн грн), компенсація відсотків за банківським кредитом (1,1 млрд грн), будівництво нових злітно-посадкових смуг аеродромів в Одесі та Дніпропетровську (3,4 млрд грн), розвиток інфраструктури в містах, що приймають змагання (1,4 млрд грн).
Олександр Вілкул зазначив, що Євробаскет-2015 – це потужний імпульс для економічного зростання країни. Під час підготовки до проведення змагань континентального рівня буде створено не менш як 100 тис. нових робочих місць. А для обслуговування та експлуатації нової спортивної інфраструктури – ще 10 тис.
Олександр СИДОРЧУК. 
На фото прес-служби Президента України: віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул та президент Федерації баскетболу України Олександр Волков під час наради у Віктора Януковича.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%