«Волинська різдвяна містерія» підбиває підсумки

«Волинська різдвяна містерія» підбиває підсумки

В обласному науково-методичному центрі культури підбили підсумки конкурсу звичаєво-традиційної атрибутики «Волинська різдвяна містерія». Про найліпші роботи та переможців конкурсу Суспільному розповіла директорка центру Любов Рожнова.

Всього журі розглянуло 106 творчих робіт.

На підсумковій виставці учасники представили вироби з дерева, паперу, тканини, глини, а також із лози та соломи. Як розповіла Любов Рожнова, основна мета конкурсу – зберегти народні традиції у декоративно-прикладному мистецтві.

Участь у конкурсі взяли учні мистецьких шкіл, студенти, працівники клубних установ районів та територіальних громад області. Переможців визначали у двох номінаціях: «Різдвяна атрибутика» та «Декоративна композиція». У першій категорії представлено – 20 виробів, у другій – 86.

Глиняна скульптура вертепу «Шопка» отримала перше місце у номінації «Різдвяна атрибутика» у молодшій віковій категорії. Це колективна робота Олександри Літвінової, Мар’яни Нечай, Діани Локотош та Ангеліни Тарнавської з Володимира.

За словами організаторки конкурсу, таку скульптуру на конкурс привезли вперше. «Це дуже крихкі роботи, дихати на них страшно, щоб вони збереглися», – зазначила Любов Рожнова.

Ще одна призерка конкурсу у старшій віковій категорії – різдвяна коза. Її створила Лариса Глушкова із Шацька. Як розповіла керівниця науково-методичного центру культури, козу конкурсантка виконала з тканини. Робота вийшла рухливою.

Перше місце отримала і різдвяна зірка з лози, зроблена Давидом Гольчаком із волинського фахового коледжу культури і мистецтв.

«Ми робили у цьому році виставку зірок, щоб вони були виконані з дотримання народних звичаїв і традицій. А не просто зірка, з дощику зверху зроблена, і чим більше блистить, тим краще», – каже Любов Рожнова.

Одна із призерів номінації «Декоративна композиція» у першій віковій категорії – робота «Колядка»Дарини Єрьоміної із Володимира, малюнок виконаний гуашшю на тоновому папері.

Загалом дипломами нагородили 28 учасників конкурсу, решта отримали подяки. Зі слів організаторки, обласний конкурс проводять вп'яте.

Наш кор.

Фото обласного науково-методичного центру культури.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%