Третя світова війна розпочнеться в селі Великий Глибочок на Тернопільщині?

Третя світова війна розпочнеться в селі Великий Глибочок на Тернопільщині?


Місцева влада с. Велика Глибочка Тернопільського р-ну продемонструвала дивну і ганебну схожість на поведінку населення с. Нові Санжари на Полтавщині. У лютому 2020 р. одні перекривали дороги та закидували камінням автобуси з евакуйованими з китайського м. Ухань українцями на карантин в місцевому санаторії МВС України. Другі в наш час не пускають підрозділи Військ територіальної оборони для розміщення в занедбаних спорудах та прикриваються дітьми.


Слід нагадати, що на початках поширення коронавірусної інфекції людство мало знало про її особливості. Але для честі вітчизняної влади певну кількість співвітчизників вдалося літаком евакуювати з КНР. Однак, виникла проблема, де ж розміщати привезених людей для проходження карантину?


Було вирішено в лютому 2020 р. виділити під це відомчий санаторій МВС. І коли автобуси з евакуйованими і, як виявилося, повністю здоровими громадянами нашої держави, приїхали на Полтавщину в с. Нові Санжари, там їх атакувало… місцеве населення.


Схожу асоціальну та антидержавну поведінку демонструють і окремі депутати та керівництво Білецької сільради на Тернопільщині, куди належить с. Великий Глибочок. Тільки цього разу селяни та ті, хто їх «накручував», категорично виступили проти розміщення там органів управління двох місцевих підрозділів Військ територіальної оборони України.


«Жителі Великого Глибочка відмовили двом підрозділам Сил територіальної оборони, у розміщенні на території села, бо це, на їхню думку, створить небезпеку для місцевих. Мова йде про дві будівлі, які раніше були на балансі районної лікарні, але зараз не використовуються. Тут мали б розмістити органи управління 105 Окремої бригади Військ територіальної оборони та один із її батальйонів. Військові село обрали через зручне розташування неподалік обласного центру», – пояснює «Український мілітарний портал».


Виконувач обов'язків командира бригади Євген Фоменко розповів журналістам «Суспільного», що звернувся до Білецької громади, до якої входить село, з листом щодо розгляду можливості розміщення підрозділу ще у вересні 2021 р.


Натомість у селі… провели опитування: 353 опитаних мешканців 344 (97,5%) висловились проти розташування у селі частини тероборони.


Мотивація?


«Депутатка Білецької громади Галина Флиста, яка живе у селі, вважає, що військові просять забагато:


«Ми зараз не маємо нічого для молоді. Не можемо щось для них придумати. І якраз ці приміщення хотіли використати для того, щоб зайшов якийсь спортивний комплекс, кафе, реабілітаційний центр. І зараз дуже боляче, коли нам розказують, що ми проти військових. Ні, ми не проти, якщо буде така необхідність, одне приміщення їм дати. Але не два приміщення і гаражі», – цитує яскраву представницю місцевих антагоністів «Український мілітарний портал».


Ще в сільраді говорилося, що підрозділи тероборони – це об'єкти підвищеної небезпеки, адже в випадку війни ворог завдасть першими удари саме по них, а поруч – дитячий садок…


Врешті-решт, ці підрозділи ТрО розмістили в іншій локації. Але проблема – залишилася.


«Йдеться як мінімум про свідоме перевищення місцевою сільрадою своїх повноважень та злісне невиконання Закону України «Про основи національного спротиву», – вважає заступник командира з морально-психологічного забезпечення луцького 53 Окремого батальйону Військ територіальної оборони, ст. л-т резерву Володимир Данилюк. – Тому на ці дії мали б відреагувати як не Генеральна прокуратура, так Державне бюро розслідувань… А потім у судовому порядку скасувати цю протиправну заборону.


По-друге, відповідний Центр комплектування та соціальної підтримки (колишній воєнкомат) міг би провести перевірку стану обліку військовозобов'язаних у цій сільраді та відправити на повторну медичну комісію тих громадян віком від 18 до 60 років, які з тих чи інших причин не перебувають на військовому обліку. Це що таке, коли голова сільради Дмитро Малик узагалі ігнорує зустрічі з представниками командування підрозділів тероборони та ветеранами АТО/ООС?!


І, найголовніше, це, звичайно, слабка роз'яснювальна робота органів державної виконавчої та представницької влади Тернопільщини серед населення. Невже в цьому населеному пункті думають, що в разі військової агресії Росії перший удар буде завдано саме по селу Великий Глибочок, а від початку військових дій діти тут будуть продовжувати як ні в чому не бувало ходити в садочок, а не сидітимуть удома?».


Відтак, тернопільський прецедент – це справді тривожний дзвіночок. Бо ж тільки в цій західноукраїнській (?!) області цивільне населення вирішило виступити проти підрозділів Територіальної оборони, сформованих, в основному, з числа резервістів із місцевого населення, основне завдання яких полягає в гаслі «Захистимо рідний дім, захистимо Україну!».


Щодо Волині, то жодного схожого до новосанжарівської чи великоглибочицької аномалій не спостерігається. Місцеве населення з прикордонних із Білоруссю сіл навпаки надає всіляку допомогу розміщених у польових умовах прикордонникам та нацгвардійцям. 


Також належним чином допомогли з розквартируванням органів Управління волинської 100 Окремої бригади тероборони та всіх її батальйонів органи місцевого самоврядування відповідного рівня, районні та обласна держадміністрації.


Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу «Терен»: одна з  сесій сільради, яку очолює Дмитро Малик (справа).

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%