Кривавий результат безтолкового реформування ПТУ

Кривавий результат безтолкового реформування ПТУ


На Волині судитимуть керівника деревообробного цеху за те, що на його підприємстві трапилося аж два нещасних випадки. У вересні минулого року тут травмувався 54-річний чоловік – йому розчавило руку. А вже в грудні 2021 р. такого ж каліцтва зазнала жінка. У результаті обом ампутували кисть. Обидві людини працювали фактично нелегально і без відповідної освіти.


За фактом травмування працівника в деревообробному цеху у м. Володимирі тоді відкрили кримінал, повідомляє телеканал «Аверс».


Ідеться про порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило тяжкі наслідки. Слідство вже встановило, що чоловік офіційно не був працевлаштований.


«Власник підприємства у Володимирі, будучі відповідальним за охорону праці у себе на виробництві, не оформив належним чином працівника, не провів йому інструктаж і допустив людину до роботи на деревообробному верстаті. Опісля працівник травмувався, і йому відрізало руку», – повідомила речниця Волинської обласної прокуратури Наталія Мурахевич.


Підприємство уже взяло під контроль управління Держпраці Волині. І за фактом травмування чоловіка провели розслідування, яке тривало пів року.


«Уже завершено розслідування. Фактично досліджено, що цей працівник був допущений до робочого місця без правових оформлених трудових відносин. Тому матеріали скеровано до суду, – розповів начальник управління Держпраці у Волинській області Олександр Козлюк. – Звичайно, там є і кримінальна відповідальність, і адміністративна. Все залежить від рішення суду».


А от за фактом травмування жінки розслідування ще триває. Як зазначили колеги з ІА «Волинські новини», треба зібрати додаткові пояснення комісії щодо медичного стану працівниці. Відомо, що жінка була оформлена за цивільно-правовою угодою. Тож ще належить перевірити, чи входила до переліку її обов’язків робота з підвищеною небезпекою.


Поки ж слідство та комісія Держпраці Волині з’ясовуватимуть, чи є вина роботодавця у подвійному травмуванні в деревообробному цеху. І якщо підприємця визнають винним, йому світить подвійний кримінал. А це до восьми років за ґратами та позбавлення права провадити такий вид діяльності до трьох років. Утім остаточну крапку в цій історії поставить волинська Феміда.


За минулий рік на підприємствах Волині поранилися 138 працівників. Семеро з них отримали смертельні травми.


Щодо професійних кадрів для деревообробної галузі, то наприкінці минулого року виконавчий директор Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців Володимир Кривович і керівник Волинського Офісу простих рішень та результатів Ігор Чорнуха на зсіданні Регіональної ради розвитку професійної освіти звертали увагу представників влади на те, що в області катастрофічно не вистачає професійних кадрів основних робітничих професій. Утім, складена з освітянських кадрів комісія заплющила очі навіть на скорочення набору на навчання фахівців із деревообробки.


І ось один із дуже багатьох кривавих результатів поганої реформи з туманними орієнтирами.


Роман УСТИМЧУК.

Ілюстративне фото порталу «Лісотека».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%