Унікальна церква
За турійським с. Купичів Ковельського р-ну, у бік с. Озеряни, збереглася унікальна сакральна святиня – Троїцька церква.
Раніше в цьому селі проживали 223 родини, з яких 186 були католиками, 37 – євангелістами (власне, «братами чеськими»). Проте після 1945 р. чехи та поляки виїхали за межі України, а на їхнє місце прибули, в основному, переселенці з-за Бугу.
Але що с. Купичів має давні православні традиції, свідчить Троїцька церква, збудована на кладовищі за межами села. Вона датується 1825 р.
Щодо кладовища, то воно теж унікальне: розташувалося обабіч дороги на с. Озеряни. Вочевидь, раніше з одного боку хоронили римо-католиків, а з другого – православних.
Наш кор.
На фото Романа УСТИМЧУКА: Церква на кладовищі в с. Купичів.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Петиція про відставку: ні культури, ні інформаційної політики… Бій у Шебєкіно: все в диму… Волинські борчині привезли нагороди із Сербії Гнізда з фаршу На Волині проходить шаховий турнір Шпигун із білоруським паспортом і досвідом війни в Афганістані Приїхав до родичів на Волинь і заблукав: у Луцьку патрульні допомогли дідусеві Нововолинськ доєднався до Всеукраїнської акції “Голоcи дітей” У Берестечку відкрили мультифункціональний майданчик Електрика: пітьма світла…- Опитування
- Результати