Чому переселенець вистрибнув із вікна?

Чому переселенець вистрибнув із вікна?


Вимушені переселенці, які мешкають у колишньому санаторії «Картлі» на околиці м. Тбілісі, у 2022 р. беззастережно отримають нове житло. Про це йдеться в заяві, поширеній МОЗ Грузії після того, як один із мешканців аварійної будівлі наклав на себе руки на протестній акції. Українські вимушені переселенці з територій Криму та ОРДЛО хоча і не мають житла, але до подібних кроків не вдаються…


Як повідомляє Агенція «Новини. Грузія», вдень 16 січня біженець з окупованої Росією Абхазії, 52-річний Зураб Чичошвілі вистрибнув із вікна багатоповерхової будівлі та помер на місці від отриманих травм. Члени його сім'ї та сусіди заявляють, що він зробив це, щоб привернути увагу до проблем 120 сімей, які мешкають в аварійному корпусі.

 

Ще радянський санаторій «Картлі», розташований біля «Тбіліського моря», був заселений біженцями приблизно 30 років тому. Протягом останнього місяця вимушені переселенці продовжували акції протесту, вимагаючи надати їм альтернативну житлоплощу. Демонстранти заявляють, що будівля аварійна, що підтверджують висновки експертиз, і перебувати в ній небезпечно.


Цими днями із протестувальниками зустрівся заступник міністра охорони здоров'я Ілля Гудушаурі. Біженцям пообіцяли забезпечити їх житлом до кінця 2022 р., а поки що тимчасово перейти в орендовані квартири. На цю пропозицію демонстранти не погодились. Вони кажуть, що не вірять обіцянкам влади.


Зураб Чичошвілі, котрий вистрибнув із вікна та загинув, неодноразово звертався до грузинської влади з проханням вирішити житлову проблему, а також обіцяв що в разі відмови скоїться самогубство…


І тільки коли чоловік довів задумане до трагічного завершення, чиновники заметушилися.


Обурені люди також оточили місце падіння чоловіка та не пускали до тіла поліцейських…


Згідно з рішенням Міністерства у справах вимушено переміщених з окупованих територій осіб, праці, охорони здоров'я та соціального захисту Грузії, вимушені переселенці, які проживають у колишньому готелі «Картлі», у 2022 р. беззастережно отримають нове житло», – сказано у заяві.


У відомстві додали, що турбота про вимушених переселенців та покращення їхніх соціальних умов є їх головним пріоритетом.


«Міністерство нагадує, що біженці, які досі не забезпечені житлом, можуть самостійно підшукати житлоплощу у Тбілісі, потім її для них придбає держава, або ж дочекатися своєї черги та отримати квартиру в новобудовах, які придбало відомство.


МОЗ висловило співчуття родичам та близьким померлого чоловіка. МВС розслідує те, що сталося за статтею «доведення до самогубства». Причину смерті Зураба Чичошвілі буде встановлено після проведення експертизи», – наголошують у «Новинах. Грузія».


Щодо українських переселенців із тимчасово окупованих Росією Криму та ОРДЛО, то наразі люди до подібних вчинків не вдавалися. Хоча Українська держава також не вирішила їхню житлову проблему...


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото Агенції «Новини. Грузія»: на місці загибелі 52-річного переселенця.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%