Міськрада знайшла гроші на пам’ятник Бандері. І не тільки…

Міськрада знайшла гроші на пам’ятник Бандері. І не тільки…


Багаторічна епопея зі спорудженням монумента Степанові Бандері нарешті доходить до логічного завершення. Але не в м. Луцьку, а в сусідньому м. Рівному...


Як повідомив портал «РівнеPost», у цьому місті цьогоріч планують взятися за будівництво двох патріотичних пам’ятників, до яких досі «не доходили» руки. Зокрема, за меморіал Героям Небесної Сотні та воїнам АТО, який має постати поблизу облдержадміністрації та за пам’ятник Степану Бандері біля входу до центрального парку ім. Шевченка. На позаминулій сесії міськради депутати домовилися виділити з бюджету мільйон гривень – на розробку проєктно-кошторисної документації. Чи встигнуть звести хоча б один і за який візьмуться першим – поки невідомо. А оскільки будівництво буде недешевим, місто шукатиме спонсорів, щоб оплатити хоча б частину робіт.


Начальник Рівненського міського управління капітального будівництва Володимир Ляшук повідомив журналістам таке:


– Два роки тому була попередня домовленість з місцевою фірмою «Орбіта будпроект» щодо пам’ятника Степану Бандері. Але далі розмов справа не пішла — угода була, фінансування не було. Тепер треба розробити проєктно-кошторисну документацію. Якщо виділяються кошти, проводиться тендер — це місяць, дозвіл на будівництво — ще місяць. Після цього уже буде саме будівництво. Найкраще — це встигнути розробити ПКД за січень-лютий-березень і уже при розгляді бюджету розвитку Рівного, який приймається навесні, просити кошти на виготовлення пам’ятника.


Член постійної комісії міськради з питань бюджету і фінансів та управління комунальною власністю Володимир Валявка доповнив картину:


– Раніше ми розраховували, що загалом на пам’ятник Степану Бандері піде 8 млн грн: 5 млн з міського і 3 млн спонсорських. Такий план був. Чому ми торік відмовилися від розробки ПКД на це? Бо розуміли, що фінансування не буде. Зараз розуміємо, що можливість є. Тому просимо розробити документацію і «забити» в бюджеті якесь фінансування –  можливо, не 5 млн грн, а менше. Будемо наполягати, щоб для пам’ятника Бандері віднайшли якісь кошти, плюс спонсорські. Тобто співфінансування буде.


А Дмитро Котляров, головний архітектор Рівного, заявив:


– Це два цікавих проєкти. По пам’ятнику Бандері орієнтовна вартість проєктно-кошторисної документації складе 400 тис. грн. Ситуація тут гірша, бо немає переможця конкурсу. Та архітектор Микола Пасічник займався цим разом з «Орбітою будпроєкт» – у них уже є напрацювання, бачення, робили два топографічних знімання. Як мінімум, ми би також закрили питання з двома МАФами, які підприємець хоче поставити на тій площі і досі судиться з нашим управлінням. По меморіалу Героям Небесної Сотні та воїнам АТО переможець конкурсу є. Раніше закладали 500 тис. грн. на розробку ПКД. Але кошти не використано, бо не було сенсу робити проєкт під січень, потрібно – з початку року. Тепер, можливо, буде шанс розпочати роботу. Якою буде вартість самого будівництва — поки невідомо. Але приблизно – 15-16 млн грн, ПКД — 600 тис. грн. Розробка якісної проєктно-кошторисної документації займе від двох до чотирьох місяців.

 

Таким чином, справа «бандерізації» м. Рівного зрушила з мертвої точки.


Щодо м. Луцька, то тут після багаторічної бездіяльності Оргкомітету з будівництва монументу лідерові однієї з гілок ОУН на площі біля РАЦу вирішили, врешті-решт, змінити локацію. Міськрада зробила ставку не невеликий скверик по вул. Лесі Українки, де раніше стояв пам’ятник іншому Степанові – активістові КПЗУ 30-их років минулого століття Степанові Бойку, який загинув у польській тюрмі. В процесі декомунізації його знесли, а натомість планують поставити Степанові Бандері.

 


А тим часом уже завершився й прийом проєктних пропозицій, про що в Луцькій міськраді повідомляли ще в вересні 2021 р., організувавши конкурс:


«Метою конкурсу є визначення кращого ескізного проєкту памятника Степану Бандері, який був би гідним вшануванням та створенням неповторного образу борця за незалежність України, та гармонійного вирішення благоустрою прилеглої території».


Конкурс проводився з 20 жовтня 2021 р. до 20 березня 2022 р.. А проєкти приймали. з 1 листопада 2021 р. до 11 січня 2022 р.


Призовий фонд конкурсу становить 45 тис. грн: за перше місце передбачається 20 тис. грн, 15 тис. грн – за друге, 10 тис. грн – за третє.


Скільки проєктів подано та хто став переможцем та «призером», наразі невідомо.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото порталу «РівнеPost»: проєкт місця розташування монумента Степанові Бандері.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%