Луківський гріх щодо Святої Параскеви

Луківський гріх щодо Святої Параскеви


Ковельська окружна прокуратура звернулася до суду, бо влада смт Луків бездіяльністю знищує древні святині. Що сталося і хто винен?


Отже, Ковельська окружна прокуратура звернулася Волинського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах Управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації, аби визнати протиправною бездіяльності Луківської селищної ради раніше Турійського, а тепер Ковельського р-ну. Правоохоронці прагнуть зобов’язати селищне начальство (голова ради –  Анатолій Климук, секретар Мирослава Войтюк) «вжити заходів задля занесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України церкви Святої Параскеви та дзвіниці 1723 р. побудови».


Храм належить належить до Турійського благочиння РПЦвУ (офіційна назва УПЦ МП).


«Прокурори з'ясували, що орган місцевого самоврядування попри вимоги Закону України «Про охорону культурної спадщини», досі не виготовив облікової документації на ці два об’єкти, відтак – відомості про них у Державний реєстр нерухомих пам'яток України також не внесені. Відсутність відомостей про історичні пам’ятки в Реєстрі не забезпечує їхнього належного захисту, догляду та збереження і уможливлює незаконні дії щодо них», – зазначає пресслужба Волинської обласної прокуратури.


Втрутившись у ситуацію, прокурори в суді вимагатимуть від селищної ради, яка складається з 22 депутатів) «вчинити усі необхідні дії задля збереження обох об’єктів культурної спадщини національного значення».


Тепер слово за судом.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото з «Вікіпедії»: дзвіниця і церква Святої Параскеви.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%