У Луцьку обговорюють законодавчі основи місцевого економічного розвитку

У Луцьку обговорюють законодавчі основи місцевого економічного розвитку


Головною темою стало обговорення стратегій розвитку громад Волинської області.

Про це інформує пресслужба Луцької міської ради.

Сьогодні у Луцьку відбувається спільний захід проєкту USAID “Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування” (“ГОВЕРЛА”) та Асоціації міст України на тему: “Обговорення законодавчих основ місцевого економічного розвитку”. 

Координатори заходи розповіли, що цей захід розтлумачить основні базові норми внесення змін до законодавства, що регламентує місцевий економічний розвиток. А конкретно - Закон України №5323 “Про внесення змін до Закону України “Про засади державної регіональної політики”.

Всі, як один, експерти зійшлись на думці, що стратегія — основа для економіки, а заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря назвав це “речами на порядок вищого рівня”, які формують державну регіональну політику. 

“Якщо правильно збудована рамка, то це — конкретні ініціативи, проєкти та кроки, які робляться в територіальних громадах на регіональному рівні, щоб вирішити конкретні питання. Для того, щоб регіональна політика рухалась у правильному напрямку, має бути нормальна системна рамка. Власне Законопроєкт №5323 — це оновлення рамки державної регіональної політики, який по факту, визначив три основні ключові стовпи: планування, фінансування та управління. 

Якщо у нас був якийсь рух з фінансуванням та управлінням, то завжди була проблема з планування та його моніторингом. Перше, що визначає Закон, це те, що у нас на трьох рівнях управління, куди ми рухаємося, є чіткий документ, який називається стратегія. І це не просто пафосне слово, а документ, за яким живе громада, регіон та уряд в частині реалізації політики в регіонах”, - наголосив Іван Лукеря, аналізуючи проєкт Закону України № 5323.

В другій частині заходу експерти та учасники обмінюватимуться думками та обговорять сучасний стан, перспективи реформування державного фонду регіонального розвитку, а також реалізацію інфраструктурних проєктів у територіальних громадах.

Ольга ДАНИЛЮК.
Фото: пресслужби Луцької міської ради.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%