Книга – у трьох хвилинах

Книга – у трьох хвилинах


Фестиваль буктрейлерів «Книга в кадрі: новий формат» став підсумковою акцією обласного конкурсу відеосюжетів, які бібліотекарі Волині створювали за конкретними книгами. Це трихвилинні (така умова журі) міні-фільми, фактично сентенція того, про що розповідають автори у своїх багатосторінкових виданнях. Їх високо оцінили письменник Василь Гей та режисер Віталій Герасимюк, а голова журі начальник обласного управління культури Валерій Дмитрук, нагороджуючи переможців, висловив надію, що новий жанр зацікавить не лише читачів, а й телевізійників. Перемогу здобув буктрейлерза книгою Тіни Гальянової «Ходіння Туди і Назад» (Нововолинська ЦМБ). Ківерцівська ЦРБ (буктрейлер за книгою Габріели Запольської «Малашка»), Любомльська ЦРБ  (буктрейлер за книгою Марини та Сергія Дяченків «Печера»), Ковельська ЦРБ (буктрейлер за книгою Володимира Шовкошитного «Білий кречет»), Маневицька ЦРБ (буктрейлер за книгою Рубен Гальєго «Біле на чорному»), Локачинська ЦРБ (буктрейлерза книгою Валентини Штинько «Наречена гетьманича»),  Турійська ЦРБ (буктрейлер за книгою Лариси Денисенко «Відлуння. Від загиблого діда до померлого») поділили між собою срібло. А третє місце журі присудило Горохівській ЦРБ за буктрейлер за книгою Наталки Доляк «Гастарбайтерки», Рожищенській ЦРБ за буктрейлер за книгою  Василя Гея «Яворник» та Луцькій ЦМБ за буктрейлер за книгою Надії Гуменюк «Коханий волоцюга». Всього на конкурс було представлено 21 буктрейлер.

Фестиваль поєднав в собі перегляд найкращих робіт та нагородження їхніх авторів, також презентацію книги Ірини Соломко та Олени Трибушної «Небесна сотня» (70 прмірників останньої для бібліотек області передав волинський підприємець-благодійник Олег Дмитрук). Тут же було оголошено про старт нової благодійної акції «Залиш по собі пам'ять в бібліотеці». З професійним святом бібліотекарів області привітали начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук, голова профспілки працівників культури Ярослав Корнелюк, письменник Василь Гей, представники торгової марки «Дмитрук» Тарас Скорупський та Ольга Сухина, директор обласної бібліотека для юнацтва Марія Мах (до речі, організатор конкурсу), юні співачки творчої студії Наталії Журавльової.

– Наша країна переживає нелегкі часи. Але якщо зараз ми не приділимо належної уваги вихованню та освіті дітей та молоді, через десятиліття ми знов матимемо розбрат і руїни, – переконаний Олег Дмитрук. – Молодь повинна знати своє минуле і чітко розуміти сьогодення. Одним з джерел, яке дає повне розуміння трагічних подій січня сього року, є книга «Небесна сотня». Інша причина, з якої, на мою думку, ця книга має обов’язково бути доступною для будь-якого волинянина, є той факт, що, на жаль, серед героїв Небесної сотні було багато наших земляків. Ми не маємо права їх забути. Вони не можуть бути просто переліком імен. Ми повинні запам’ятати їхні обличчя, посмішки, життєписи… Це той мінімум, яким ми можемо віддячити їм та їхнім сім’ям за жертву в ім’я кращого життя нас усіх.

А читачі юнацької бібліотеки отримати «Небесну сотню» зможуть за п’ять цікавих книг з власної бібліотеки. Це також ідея Олега Дмитрука – не тільки лідера ковбасної промисловості, а й благодійного руху (підтримує Липнянський інтернат для дітей з розумовими відхиленнями, проводить благодійні заходи для молоді з дисфункцією зору, виступає спонсором спортивних заходів в області). Він же запропонував на форзацах власних книг, що передаватимуться до юнацької бібліотеки, написати побажання майбутнім читачам чи розповісти історію цієї книги. У такий спосіб кожен волинянин зможе лишити по собі добру пам'ять.

Сергій Цюриць.


На фото Ольги Сухиної: журі конкурсу буктрейлерів; гості Фестивалю буктрейлерів; нагородження переможця конкурсу; директор волинської обласної бібліотеки для юнацтва Марія Михайлівна Мах; виступ учасниць творчої студії Наталії Журавльової; друге доповнене видання книги «Небесна сотня».

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%