На Волині обговорили проєкт Закону України «Про засади державної регіональної політики»

На Волині обговорили проєкт Закону України «Про засади державної регіональної політики»

Сьогодні, 20 січня 2022 року, у Луцьку відбувся спільний захід Асоціації міст та проєкту USAID в Україні «HOVERLA».

Про це інформує пресслужба ОДА.

У заході взяли участь заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, перший заступник очільника області Сергій Мовенко, голова обласної ради Григорій Недопад, народні депутати від Волині та керівники райдержадміністрацій і територіальних громад області.

Публічна дискусія за участю експертів у сфері державної регіональної політики та місцевого економічного розвитку вже вдруге відбулась в обласному центрі. Організаторами заходу традиційно стали представники АМУ та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Як зазначили модератори заходу, метою зустрічі є роз’яснення широкій аудиторії базових норм та змін, внесених до законодавства, яке регламентує місцевий економічний розвиток, зокрема це стосується проєкту ЗУ «Про засади державної політики».

«Завдяки оновленню державної регіональної політики через законопроєкт №5323 ми маємо можливість скласти трьохрівневе планування та сформувати правила гри на місцевому, регіональному та національному рівнях. Важливо також надати економічного змісту цим стратегіям. Адже стратегія це живий документ, який має відображати пріоритети та напрямки розвитку. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підтримуватиме громади у їх прагненні до розвитку спроможності та забезпечення мешканців якісними послугами», - прокоментувала Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Відтак, учасники дискусії обговорили переваги і недоліки законодавчих основ щодо місцевого економічного розвитку та проаналізували аспекти законопроєкту № 5323 «Про засади державної регіональної політики» і його вплив на територіальні громади загалом, та Волині зокрема. Важливим моментом дискусії стало обговорення механізмів та інструментів стратегічного планування регіонального і місцевого розвитку. До слова, згідно аналітичних даних, станом на 1 січня 2022 року лише 37 громад області мають стратегії розвитку, затверджені відповідними радами.

Дар’я ОНІМОВА.

Фото пресслужби ОДА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%