Побічні ефекти після вакцинації: чи варто переживати?

Побічні ефекти після вакцинації: чи варто переживати?

Припухлість, головний біль, біль у м’язах, втома, сонливість, температура. Чи варто боятися цих побічних ефектів у нашому організмі після вакцинації?

На це запитання відповідає мікробіологиня Олена Лівінська у Файному подкасті. Розмова з науковицею відбулася в рамках проєкту «Імунітет від міфів та Covid-19».

«Побічні ефекти є традиційні, як і для інших вакцин. Це біль і припухлість у місці введення. Якщо це CoronaVac, то може бути навіть більший біль. Бо у складі, як ми пам’ятаємо, є алюміній. Коли вводимо алюміній – це такий зайвий спосіб привернути увагу нашої імунної системи. Мовляв: «Агов! Клітини, всі сюди. У нас є збудник». І їх таким чином набігає значно більше. І більшою мірою розвивається імунна відповідь. Це такий спосіб заохотити, привабити імунні клітини», – говорить мікробіологиня.

Вона додає, що також нормально, коли плече болить після вакцинації. «Це означає, що туди побігли імунні клітини. Там розвивається міні-навчання. Семінар імунних клітин, грубо кажучи. «Ось, дивіться, в нас ось такий збудник. Нам треба виробити на нього відповідь, щоб надалі захистити наш організм». Це – нормально», – заспокоює Лівінська.

Щодо проявів таких, як головний біль, втома, сонливість, мікробіологиня розповідає, чому так відбувається. «На це запитання найкращою відповіддю має бути достатній сон. Чому? Коли ми спимо, наша імунна система краще виконує свою роботу. Коли у нас виникає якась застуда або ГРЗ, або ще якась хвороба і нам хочеться спати, це така підказка організму, що імунна система зараз буде робити свою роботу. Тому на це теж варто звертати увагу. Варто на це зважати, не планувати якихось гучних вечірок, а краще виспатися – і все буде гарно», - радить експертка.

Серед побічних ефектів може бути біль у м’язах, піднятися температура. Все залежить від імунної системи, бо ми всі дуже різні.

«Але треба пам’ятати: виходячи із досліджень, які були доступні по цих вакцинах, що ці всі прояви мають переважно легкий ступінь. І тільки в близько 1% людей ці побічні ефекти проявляються достатньо сильно. Але якщо ми говоримо про коронавірусні ризики, то там статистика значно гірша», – пояснює Лівінська.

Подкаст підготовлений громадською організацією «Волинська фундація» в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Зміст подкасту є виключною відповідальністю ГО «Волинська фундація» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Подскаст за посиланням: https://linktr.ee/volynfoundation

Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%