Битва під Берестечком, церкви на Рівненщині...

Битва під Берестечком, церкви на Рівненщині...


Ще радянський недолугий адміністративно-територіальний поділ між Волинню та Рівненщиною подарував сусідній області чимало унікальних територій та історичних пам'яток. Серед них – комплекс «Козацькі могили» біля с. Пляшева поруч із м. Берестечком. Формально це Рівненщина, по суті – Волинь… Але дивіденди від цього отримують лише сусіди…


Отже, фотопанорама церкви Святого Георгія у селі Пляшева Демидівського р-ну перемогла у номінації «Найкраща фотографія Рівненської області 2021» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».


Як передає Агенція «Укрінформ», про це повідомляє пресслужба Рівненської облдержадміністрації.  


«Дуже вдале композиційне вирішення представлення пам'ятки, майстерне залучення у кадр інших елементів садово-паркового мистецтва та гарно вибране освітлення», – оцінила світлину Сергія Зиська членкиня журі, фотографиня та мандрівниця Наталія Шестакова.


Також повідомляється, що Георгіївський собор – головний храм чоловічого монастиря та центральна споруда духовно-меморіального комплексу на Козацьких Могилах – розташований у центрі острова Журавлиха на штучно насипаному підвищенні.


Збудовано собор у 1910-1914 рр. за проєктом архітектора Максімова – учня відомого архітектора Щусєва.


«На світлині також є Михайлівський храм – пам’ятка української дерев’яної архітектури середини XVII ст. Церкву перенесли з сусіднього села Острів у червні 1912 року, де її відбудували та реконструювали у первісному вигляді. Храм дерев’яний, трикупольний, зрубний», – повідомляється.


Як відомо, мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» – отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії – вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії.


У переліку пам’яток Рівненщини майже 2110 об’єктів, лише трохи більше третини з них мають свої фото у Вікісховищі.


А от пресслужба Волинської облдержадміністрації на цю тему дуже гучно мовчить.


Щодо комплексу «Козацькі могили», то Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви» виник ще до 1914 р. та зберігся в наш час. Формально він біля с. Пляшева сусідньої Рівненщині, по суті – під боком у волинського м. Берестечка колись Горохівського, а нині Луцького р-ну. Але такий уже є недолугий поділ території між областями, що зберігся ще з часів існування окупаційного режиму СССР.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото Сергія ЗИСЬКА: переможне зображення з козацькими церквами.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%