Інколи адміралам краще помовчати…

Інколи адміралам краще помовчати…


У Міністерство закордонних справ України 22 січня 2022 р. було викликано Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анку Фельдгузен.Їй вручили ноту протесту щодо антиукраїнських та пропутінських висловолювань… головнокомандувача Військово-морських сил Німеччини віцеадмірала Кай-Ахіма Шенбаха.


«Росія стара країна, Росія важлива країна… Нам потрібна Росія. Це велика країна, але ця країна не є демократією на наш погляд… Звичайно, ми не можемо погодитися з тим, що робить Росія, і в Чечні, і в інших точках, ситуація в яких мала б бути вирішена. І так, це також стосується того, що сталося в Україні. Кримський півострів втрачений. Він ніколи не повернеться. Це факт. І ми маємо зрозуміти, що політичні питання — це фактичні питання», – сказав під час виступу віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах на конференції Індійського інституту оборонних досліджень  імені Манохара Паррікара.


А потім,як-то кажуть, «Остапа понесло»…


Колеги з газети «Дзеркало тижня» пишуть про цей скандал так:


«Він також зазначив, що Україні, аби вступити в НАТО, необхідно відповідати усім вимогам Альянсу. Наразі це неможливо через окупацію. 


При цьому він зазначив, що в НАТО не повинні давати Росії право голосу. Він вважає, що мета Владіміра Путіна – не «маленька смужка української землі», а розкол Євросоюзу та відновлення поваги, «якої він, ймовірно, навіть заслуговує»…


Зрозуміло, що на тлі категоричної відмови Німеччини продавати Україні зброю та боєприпаси, а також млявої підтримки нашої держави перед загрозою повномасштабного російського наступу, офіційний Київ обурився.


«Відзначено категоричну неприйнятність висловлювань командувача Військово-морських сил Німеччини Кая-Ахіма Шенбаха, зокрема про те, що Крим ніколи не повернеться до складу України і що наша держава не може відповідати критеріям членства в НАТО. Висловлено також глибоке розчарування щодо позиції уряду Німеччини про ненадання Україні оборонної зброї», – зазначено у повідомленні МЗС України.


Зазначається, що сьогодні, як ніколи, важливими є твердість і солідарність України та партнерів для стримування руйнівних намірів Росії. Тож портал «Цензор. нет» наводить і такі аргументи зовнішньополітичного відомства України:


«Наша держава сподівається на подальшу проактивнішу позицію ФРН у підтримці нашої держави, зокрема, у питаннях посилення обороноздатності України перед загрозою масштабного російського вторгнення, застосування інших дієвих засобів стримування для забезпечення безпеки в Європі».


Наш кор.

На фото «Дзеркала тижня»: віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%