«Росія не ворог Європи»?! (оновлено)

«Росія не ворог Європи»?! (оновлено)


Віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах не один. Про «Північний потік-2» і НАТО без України заявив керівник Федеральної землі Баварії  та глава впливової німецької партії Християнсько-соціальний союз Маркус Зьодер!


«Маркус Зьодер вимагає почуття міри, коли йдеться про санкції проти Росії. Він не бачить Україну в НАТО і точно хотів би запустити «Північний потік-2». Якщо ні, то в Німеччині може бути «дуже холодно», – чергову сенсаційну новину про німецьких високопосадовців, які заявляють про лояльність кремлівським окупантам, повідомила 23 січня німецька газета «Franfurter Algemeine».


Стаття вийшла в світ 22 січня 2022  р. під заголовком «Росія не ворог Європи». Слова – цитата заяви Маркуса Зьодера, керівника виконавчої гілки влади Баварії та лідера Християнсько-соціального союзу, партії, котра в блоці з Християнсько-демократичної партії, куди належить екс-канцлерка Анґела Меркель, і які (ХДС-ХСС) зараз в меншості та в опозиції..


Політичні оглядачі  видання Тімо Фраш та Конрад Шюллер із м. Мюнхена запитали у Маркуса Зьодера:


«Прем'єр-міністре, Росія розгортає військових по Україні. Що робити?».


А той відповів:

«Це серйозна ситуація, коли на кордонах Європи загострюються конфлікти. Найголовніше, ми повинні відкинути агресію та уникати ескалації. Ніхто не може хотіти війни в Європі. При цьому необхідно поважати територіальну цілісність та незалежність України відповідно до міжнародного права. Але постійні нові загрози та дедалі жорсткіші санкції проти Росії самі по собі не можуть бути рішенням.


З одного боку, тому, що санкції тривалий час мало діють, а з іншого – тому, що ці нові санкції часто так само завдають нам шкоди. Наприклад, виключення Росії з фінансової системи SWIFT. Закриття газопроводу «Північний потік-2» у Балтійському морі або взагалі припинення всіх поставок газу з Росії вплинуло б і на нашу країну. Навіть під час найгіршої холодної війни не було сумнівів щодо енергетичного зв’язку між Радянським Союзом та Німеччиною. Попри всю виправдану критику Росії, в якийсь момент Заходу доведеться відповісти на ключове питання: чи є план розширення НАТО за рахунок включення України чи ні? Ви, звичайно, не можете дозволити Росії щось диктувати тут. Але ви все одно повинні дати відповідь. На мій погляд, зрозуміло одне: розширення НАТО на схід із включенням України ще довго не буде на порядку денному»...


А потім впливовий політик та урядовець Маркус Зьодер стверджує:


«Росія, хоч і складний партнер, не ворог Європи!...


І якщо заяви про «неповернення Криму в України», неприйняття нашої держави в НАТО та інші пасажі на конференції Індійського інституту оборонних досліджень  імені Манохара Паррікара коштували віцеадміралу Кай-Ахіму Шенбаху посади командувача ВМС ФРН, а Міністерство оборони Німеччини та МЗС спростували його судження, він вибачився і… подав у відставку, то заява Прем'єр-міністра найбільшої та найпотужнішої в економічному плані Федеральної землі Баварія Маркуса Зьодера належної оцінки ще не отримала…


Чи нинішня влада та опозиція у ФРН єдині в скептицизмі до України та в лояльності до країни-окупанта?


Речник МЗС України Олег Ніколенко охарактеризував позицію глави уряду Баварії та керівника партії ХСС як такі, що завдають шкоди двостороннім відносинам та підважують міжнародні зусилля задля запобігання новим хвилям агресії Росії проти України та агресивних дій проти інших країн Європи.


Сергій ШРАМІЧУК.

На фото з газети «Franfurter Algemeine»: Маркус Зьодер.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%