Які «фашисти» були в Милушах?

Які «фашисти» були в Милушах?


На крутому пагорбі околиці с. Милуші Луцького р-ну досі існує братська могила червоноармійців, які на початку березня 1944 р. загинули в бою з Вермахтом. Місцева влада та жителі села дбають про місце останнього спочинку солдатів, хоча дорожній вказівник до меморіального кургану викликає подив. Чому?


Ось що написано на вказівнику зі стрілочкою до місця знаходження поховання:


«Герою Другої світової війни гвардії капітану П. М. Тарасову. Загинув, визволяючи с. Милуші від німецько-фашистських загарбників, 2 березня 19 44р.».  


Насамперед, уродженець Тамбовської обл. Росії капітан Пьотр Тарасов служив в РККА («Раьочє-крестьянская красная армія»). Він не «Герой Другої світової війни», а Герой «Совєтского Союза» (нагороджений 25 серпня 1944 р. «Прєзідіумом Вєрховного Совєта СССР»).


А що робити з терміном «німецько-фашистські загарбники»?


Як відомо, в міжвоєнний період і під час Другої світової війни владу в Італії захопили фашисти на чолі з Беніто Мусоліні. Згодом у Німеччині фюрер Адольф Гітлер як лідер Націонал-соціалістичної робітничої партії (НСДАП) почав будувати Третій рейх.


Як союзники, спільно з режимами ще кількох європейських країн, а також Японією, вони утворили союз, який і воював проти країн Антигітлерівської коаліції з 1 вересня 1939 р.


На СССР, куди станом на 22 червня 1941 р. входила і Західна Україна, гітлерівський Вермахт напав без участі італійських, угорських чи, тим більше, японських союзників. Не було підрозділів фашистської Італії на Волині і в 1944 р.


То від яких «фашистів» міг "визволяти" с. Милуші капітан Пьотр Тарасов на чолі підрозділу РККА? Він німців – так. Від гітлерівців – очевидно. І навіть від нацистів (бо в Вермахті також були поодинокі члени НСДАП) – також. Але в жодному випадку ні від «фашистів», ні від «німецько-фашистських загарбників"...


Звідки ж узявся термін «німецько-фашистські окупанти»? Він бере початки від радянської повоєнної пропаганди. Щоб вказувати, що війну почали німці саме в 1941 р, а не в 1939 р. разом із СССР, Москва почала використовувати національну ознаку цього народу. Ну, а термін «фашисти» пришили білими нитками, аби навіть тут не згадувати, що Іосіф Сталін і Адольф Гітлер спочатку були союзниками, а в назвах їхніх партій – чимало схожого. Наприклад, РСДРП (б) – це «Россійская социал-дємократичєская рабочая партія (большевіков)» (згодом ВКП(б) – «Всероссійская коммуністічєская партія (большевіков), в останні часи – КПСС, «Коммуністічєская партія Совєтского Союза».


Оскільки і в Адольфа Гітлера була своя «Націонал-соціалістична робітнича партія Німеччини», то радянській пропаганді термін «німецько-фашистські загарбники» дуже сподобався. І він прижився на багато десятиріч...  Бо раз для України ті були загарбники, то сталінський комуністичний режим, це визволителі, виходить...


Але чому досі, коли вже від облудливого поняття «Вєлікая Отєчєствєнная война» відмовилися на користь усталеного в усьому світі визначення Друга світова війна, на дорожній вказівниках малюють саме таке нагадування з минулого?


Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: вказівник у с. Милуші Луцького р-ну.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%