Пильнуйте сірий «Skoda Kodiaq»!

Пильнуйте сірий «Skoda Kodiaq»!


Починаємо жити, як у Польщі. З усієї схожості – хіба що поліцейські автомобілі-«фантоми» на дорогах.


Найближчими днями поліцейські автомобілі-«фантоми» «Skoda Kodiaq» сірого кольору розпочнуть стежити за порядком на дорогах України. Радар сірих легковиків одночасно здатен аналізувати поведінку мінімум 50 інших транспортних засобів, причому – в обох напрямках руху, зустрічному і попутному…


Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський в ефірі телеканалу «Інтер» розповів про реалізацію нової ініціативи. А пресслужба МВС 24 січня конкретизувала позицію очільника відомства.


«Автомобіль-«фантом» без розпізнавальних знаків (тобто, без проблискових маячків синього та червоного кольорів на даху та за відсутності напису «Патрульна поліція» по доках і ззаду, – ред.) може фіксувати багато об’єктів одночасно. Система передаватиме інформацію – й порушник отримуватиме штраф, наприклад, за перевищення швидкості», – пояснив Денис Монастирський.


За словами міністра, поліцейські автомобілі-«фантоми» «мають, насамперед, превентивну функцію, хоча розказав: їхні прилади фіксуватимуть порушення швидкісного режиму транспортними засобами в обох напрямках дорожнього руху: як у попутному, так і у зворотному.


Правоохоронці, втім, перебуватимуть у салоні в складі парного екіпажу, вони обов’язково повинні бути одягнутими в форменний одяг, а також мати при собі нагрудні знаки та посвідчення особи.


Юридична компанія «Міллер», до речі, вже оприлюднила номери чотирьох автівок-«фантомів», котрі працюватимуть, насамперед, на Київщині. Оскільки чимало волинян у справах часто курсує в напрямку столиці, то важливо знати їхні номерні знаки: КА 0225 СВ, КА 2851 СЕ, КА 2896 СЕ, КА 2096 СЕ. Всі вони – «Skoda Kodiaq» сірого кольору.


Щодо Волині, то і тут з'явиться кілька «підпільних поліцейських на колесах». Колеги з ІА «Волинські новини», посилаючись на «власні джерела», навели їхні номерні знаки. Втім, вони повністю збігаються зі столичними. Це може означати, що або поліцейських-«фантомів» на всю державу лише 4 екіпажі, або в нашій області будуть якісь інші транспортні засоби з прихованими радарами.


МВС очікує, що ці «фантоми» покращать ситуацію на дорогах. У них є радари, які будуть моніторити одночасно до 50 цілей.


І в цій сфері Україна, до речі, вже починає наближатися до польських стандартів. Водії з досвідом знають, що на дорогах сусідньої країни є не лише офіційні поліцейські автомобілі з усіма зовнішніми ознаками, але й автівки з прихованими радарами. Зазвичай, вони білого кольору…


В усякому випадку, найкращий «захист» від поліцейських-«фантомів» – узагалі не порушувати Правил дорожнього руху.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото пресслужби МВС України: у салоні транспортного засобу правоохоронців із прихованим радаром.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%