Архів. 26.01.2022 р.

Архів. 26.01.2022 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...


40 років тому

Ходить, як хоче

«Регулярно спізнюється на роботу головний інженер ЖЕК №4 м. Луцька Надія Бартошик. То на годину спізниться, то ще на півгодини… На зауваження керівника літстудії «Лесин кадуб» Василя Гея про неприпустимість таких дій, відповіла категорично: «Вас багато, а я одна! І за свої спізнення я буду «відчитуватися» перед начальством, а не перед такими, як ви!».  То хто ж вплине на посадовців, через яких люди втрачають дорогоцінний час і не можуть вирішити невідкладних питань?».

(«Молодий ленінець2, 1982 р.).


30 років тому

Перший редактор-західняк

«27 січня 1992 р. 21 рік тому я сидів у кабінеті Федора Овчаренка – тодішнього Секретаря ЦК КПУ. Відбулося сватання на посаду головного редактора «Радянської Волині». Здається, то було 2-3 роки тому, а минуло півжиття. Тоді я був наймолодшим головним редактором обласної газети в Україні. І першим західняком, місцевим, кого допустили на таку посаду. А до того все були «надійніші» – східняки, комісари від партії…  Пригадую, як редакційний дід-сторож Микола Бурець, котрий прихистив мене в своїй хаті після університету, шептав мені довірливо: «Хіба без більшовиків ти не міг би бути редактором? Маєш Божу іскру в голові, навіщо тобі той партбілет?». Микола Йосипович мав рацію. Але ж не тільки без партквитка не можна було осідлати крісло редактора, але й без східноукраїнського походження… Для мене зробили виняток».

(Полікарп Шафета, «Щоденник без цензури», 2010 р.).


20 років тому

Батько-оунівець і син-орденоносець

«Іван Лем із с. Мирків на Горохівщині в 20 років став станичним ОУН із псевдо «Верба». Але в 1945 р.  енкаведисти вистежили підпільника та запроторили аж у Воркуту, присудивши за любов до України 15 років неволі. Втім, після смерті Іосіфа Сталіна наш земляк таки повернувся на рідну Волинь. Із дружиною Ганною Сергіївною виростили 3 дітей: старший син Олександр воював в Афганістані, заслужив орден, потім став сільським головою…».

(«Досвітня зоря»,2022 р.).


10 років тому

Хаос вакцинації

«Щоб зробити планове щеплення від кору для дитини, доводиться йти в дитячу поліклініку м. Луцька. А там кажуть, що дарма прийшли: треба записуватися в чергу заздалегідь! У Центрі профоглядів школярів сказали, що попросять розібратися в ситуації міськраду. А там відповіли, що це компетенція відділу охорони здоров'я. Звідти нарешті відповіли, що всі необхідні щеплення учням потрібно робити за графіком, і за обов’язкової присутності… батьків. А коли ті на роботі, то що робити? Словом, не вакцинація, а хаос».

(«Волинська газета», 2012р.).

На фото з архіву: кадр про вакцинацію з кінокомедії «Кавказька полонянка».


Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%