Досягнути максимальної готовності!

Досягнути максимальної готовності!


Група депутатів Луцької міськради ознайомилася з умовами розміщення 53 Луцького окремого батальйону Військ територіальної оборони у с. Липляни Луцького р-ну. Що побачили і які заходи потрібно реалізувати насамперед?


З набуттям чинності з 1 січня ц. р. Закону України «Про основи національного спротиву» роль і значення Військ територіальної оборони зростають на кілька порядків. Наразі усі 5 батальйонів області, котрі входять до складу 100 Волинської окремої бригади під командуванням полковника Олександра Скумбрія, укомплектовані за штатами мирного часу щонайменше на 70%. Тривають роботи з облаштування місць розташування органів управління.


Зокрема, на базі колишнього обласного інтернату в с. Липляни Луцького р-ну розташовуватимуться штаби одразу 2 підрозділів терооборони, котрі захищатимуть м. Луцьк і Луцький р-н.\
Для лучан особливе значення має в/ч 7062. Ссаме таке найменування в складі ЗСУ має 53 Луцький окремий батальйон Військ територіальної оборони, яким командує підполковник Олександр Адамович. На час візиту депутатів Луцької міськради з фракції «Свідомі» Тараса Шкітера, Михайла Находа й Андрія Лучика офіцер, крім усього, виконував ще й обов’язки комбрига…
І якщо Олександр Адамович та більшість офіцерів підписали контракт і проходять дійсну службу в лавах Збройних Сил України, то ще один учасник зустрічі – Секретар НСЖУ і головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк – уклав п’ятирічний контракт із ЗСУ та як офіцер резерву та перебуває на посаді заступника командира батальйону з морально-психологічного забезпечення.


– У мирний час я, як і всі інші цивільні люди, живу та працюю у звичному ритмі. Щоправда, регулярно беру участь у штабних та польових навчаннях, разом із особовим складом підвищую бойову майстерність у рамках «Єдиного стрілецького дня» на військовому полігоні, а також – на якийсь час в умовах реального часу проходжу службу на військових зборах, – розповів депутатам Володимир Данилюк. – І лише коли буде оголошено військовий стан або мобілізацію, то заступлю на посаду як і всі інші офіцери. І в складі батальйону буду виконувати поставлені бойові завдання, насамперед, із оборони м. Луцька.
Оскільки часу в усіх учасників зустрічі – обмаль, то ознайомлення з місцем розквартирування «столичних» підрозділів відбулося оперативно, але конструктивно.


Насамперед, комбат Олександр Адамович подякував Луцькій міськраді за сприяння, насамперед, у вигляді комп’ютерної техніки та меблів. Зазначив, що вже зустрічався з міським головою Ігорем Поліщуком, депутатами з фракції «Слуга народу» на чолі з Романом Бондаруком , а також виступав на одній із сесій. Крім цього, в міру можливостей розгортанню підрозділу сприяє Благодійний фіонд «Волинь-2014» (голова правління – Петро Пилипюк).
Але роботи попереду – ще дуже багато. Адже приміщення, де раніше розміщувався інтернат для дітей особливої долі, мало пристосоване для розквартирування тут штабу військової частини. Плюс потрібно вирішити проблему з транспортуванням особового складу до місця служби (цю місію на себе взявся вирішити голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко, – ред.), модернізації системи опалення та енергопостачання, обладнання приміщень для зберігання зрої та набоїв…


Підполковник Олександр Адамович також дав вичерпні відповіді на запитання депутатів щодо умов проходження військової служи в складі Сил територіальної оборони осіб офіцерського, сержантського та рядового складу, взаємодії луцького батальйону з органами місцевої влади, в межах не розкриття військової таємниці – про особливості захисту населення м. Луцька від ворога в разі виникнення такої необхідності.
Тарас Шкітер, Андрій Лучик і Михайло Наход запевнили представників в/ч 7062 у подальші підтримці розгортання підрозділу та посилення його бойової спроможності.
– На цьому етапі населення ще не до кінця розуміє важливості Територіальної оборони, тому часто доводиться проводити роз’яснювальну роботу, – зазначив Тарас Шкітер. – Під час візиту ми дізнались, що батальйон доформовується та потребує підтримки в плані матеріального забезпечення для належного облаштування приміщень. Важливо, щоб такі військові структури були оснащені всім необхідним обладнанням для повноцінної роботи. Тому готую відповідне звернення на сесію та бюджетну комісію Луцької міської ради.


Війська територіальної оборони стоять на сторожі рідної землі під гаслом «Захистимо рідний дім, захистимо Україну!». Набір резервістів на службу триває.


Сергій ШРАМЧУК.

На фото автора: у пункті розгортання штабу 53 Луцького окремого батальйону територіальної оборони.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%