Хто винен у побоїщі на «Південмаші»?

Хто винен у побоїщі  на «Південмаші»?


Родинам розстріляних – по 1 млн 800 тис. грн компенсації, сім'ї нацгвардійця Артема Рябчука, котрий їх убив – вічні моральні муки і ганьба, стрільцеві – «світить» довічне ув'язнення.


В Україні продовжуються пошуки відповіді на запитання, що ж стало причиною моторошної надзвичайної події в караульному приміщенні охорони заводу «Південмаш» у м. Дніпрі, внаслідок якої 21-річний солдат Артем Рябчук розстріляв 10 товаришів по службі та 1 цивільну жінку (5 загинули на місці, двоє поранених у критичному стані, – ред.).

 

Колеги з порталу «Обозрєватєль» побували в невеликому с. Броска біля м. Ізмаїл Одеської обл.

 

Виявилося, що батько нацгвардій ця помер у 2018 р., коли хлопець був зовсім малим. У нього є 54-річна мати, яка проживає в селі, та 28-річна сестра Юлія, котра на заробітках у Росії.

«Сім'я Рябчуків – дуже віруюча, якщо не помиляюся – щось на кшталт п'ятидесятників. З односельцями вони не спілкувалися тісно, ні з ким не дружили, свята не відзначали разом. У них вдома немає ні телевізора, ні радіо – їм вірою це заборонено, – розповіли сусіди. – Артем завжди був дуже спокійним, друзів у нього не було. Чому він розстріляв товаришів по службі – важко уявити. Може його довели, образили? Адже він ріс один, не знав компанії».


Важлива деталь, на яку звернули увагу сусіди родини Рябчуків:


«Як Артема призвали – не розуміємо. Він, по суті, єдиний син та годувальник... Може, сам захотів піти служити?».


Додаткові деталі навели журналісти порталу «Бесарабія. Інформ»:


«Як підкреслила староста села Світлана Москвич, знає хлопця тільки з хорошого боку. Молода людина від навчання та роботи не ухилявся, вів повноцінний спосіб життя. Бажання служити в армії виявив сам!».


В. о. директора Ізмаїльського аграрно-технічного коледжу Сергій Савицький розповів, що Артем Рябчук торік закінчив навчання. Здобував освіту за спеціальністю «Організація та ведення фермерського господарства», котра пізніше отримала назву «Агрономія».


«Студент як студент. Вчився добре. У нас до нього претензій чи зауважень не було. Ні в плані навчання, ні в плані поведінки», – сказав Сергій Савицький.


Він зазначив, що Артем Рябчук ніколи не був помічений у конфліктах із однокурсниками, так само не потрапляв жодного разу в неприємні ситуації з викладачами.

Після закінчення навчання та до призову в Національну гвардію України Артем Рябчук тимчасово працював комірником в одній із дистриб’юторських фірм м. Ізмаїла.

В Ізмаїльському військкоматі Одеської обл., звідки призивався Артем Рябчук, до нього теж претензій не було. Хлопця охарактеризували як грамотного, фізично підготовленого та не конфліктного. До червня 2021 р. у нього була відстрочка, а коли восени отримав повістку, одразу прибув у військкомат, де успішно здав усі тести, в тому числі і психологічні.


«На переконання співробітників військкомату, причини того, що сталося, треба шукати за місцем служби Артема Рябчука в підрозділі Нацгвардії», – наголошується.


Більшість розстріляних ним військовослужбовців були родом із Херсонщини: старший солдат Артем Левківський, солдат Леонід Чернік та Олександр Буганов – старший лейтенант.


«Він 1987 р. н. Чоловік був учасником АТО/ООС, був у полоні... Після того як повернувся, пішов на контрактну службу. В Подокалинівці у нього залишились батьки, дружина з ним була у Дніпрі», – деталізував староста Ювілейної сільради Роман Пустовой.  


У старшого лейтенанта сиротами залишилося 2 дітей…


Ще двоє жертв: молодший сержант Олександр Драган із Одещини та жінка-вахтер воєнізованої охорони Віра Лебединець із м. Дніпра.


Однією з версій того, що сталося (її озвучило одразу кілька народних депутатів від президентської фракції «Слуга народу», – ред.), кілька місяців тому солдат став свідком бійки між товаришами по службі. Він розборонив тих, що билися, і про цей інцидент доповів командуванню, в тому числі і застреленому згодом старшому лейтенантові... Нині перевірка це підтвердила.


Однак замість того, щоб вжити заходів до порушників Статуту, офіцери… розповіли особовому складові, що Артем Рябчук скаржився на позастатутні взаємини. Хлопця оголосили «стукалом» і «шісткою», він терпляче чекав, коли отримає нагоду потрапити до зброї в караульному приміщенні. І таки дочекався… Тим паче, що всупереч усіх інструкцій металева шафа з автоматами та патронами була постійно відчиненою…


Наразі медики м. Дніпра борються за життя найважче пораненої 22-річної дівчини-військовослужбовиці Нацгвардії, яка отримала три кулі впритул: вона поранена в коліно, у плече та в живіт (останнє поранення – найважче, хірурги видалили майже метр тонкого та товстого кишківника…).


Життю інших нічого не загрожує.


Співчуття рідним та близьким загиблих висловив Президент України Володимир Зеленський та Міністр МВС Денис Монастирський. Останній повідомив, що сім'ям убитих виплатять по 1 млн 800 тис. грн компенсації. Ця сума одразу викликала нерозуміння в великої кількості ветеранів АТО/ООС та представників громадськості, адже родинам полеглих на фронтах російсько-української війни таких грошей ніхто не дає. Тим паче, якщо ДБР встановить, що покійні військовослужбовці були причетні до позастатутних стосунків, то питань виникне ще більше…


«Державне бюро розслідувань зареєструвало кримінальне провадження щодо службової недбалості керівництва Національної гвардії, що призвела до трагедії на території Південного машинобудівного заводу у Дніпрі», – заявив із цього приводу керівник ДБР Олексій Сухачов.


Крім цього, Глава держави звільнив з посади Командувача Національної гвардії генерал-полковника Миколу Балана та призначив натомість генерал-лейтенанта Юрія Лебедя, що раніше служив заступником керівника НГУ.


Роман УСТИМЧУК.

На фото з порталу «Обозрєватєль»: колаж, на якому Артем Рябчук, ворота його будинку в селі під м. Ізмаїлом; автомат, який він добровільно видав правоохоронцям під час затримання.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%