На честь Героїв Крут

На честь Героїв Крут

 

У м. Луцьку 28 січня 2022 р. віддали шану захисникам України від московських полчищ.


Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії визвольних змагань України. Бій відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині. Вишколені війська більшовиків під проводом московсько-більшовицького полковника Муравйова розбили нашвидкоруч зібраний загін студентів та гімназистів, котрі мали за мету не пропустити росіян до м. Києва.


Митрополит Луцький і Волинський Православної Церкви України Михаїл відслужив панахиду за захисниками УНР, котрі більше як 100 років тому на залізничній станції під Черніговом, вступили у нерівний бій із більшовиками і були розбиті. Кати розстрілювали навіть поранених і полонених юнаків…


Тож учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв, а потім під тужливу українську пісню поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку. В тому числі Луцький міський голова Ігор Поліщук, перший заступник голови облради Юрій Поліщук, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко. Закінчився імпровізований мітинг спільним виконанням Державного гімну, під слова якого йшли в останній бій 100 років тому захисники України. Серед них були і волиняни.

Ольга ДАНИЛЮК.

На фото Управління інформаційної роботи Луцької міської ради: тут пошановували Героїв Крут.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%