Новобудову «Варшава Хоум» пустили… під ніж!

Новобудову «Варшава Хоум» пустили… під ніж!


Мер Міста Лева Андрій Садовий показує приклад іншим, як боротися з незаконними спорудами. Першою жертвою став шестиповерховий житловий будинок по вул. Варшавській. На Волині наразі схожих прикладів нема.


У м. Львові «під ківш» пускають шестиповерхову житлову новобудову, більшість квартир в якій вже продано й на них оформлено право власності.


Про це повідомляє Агенція «РБК-Україна»:


«Історія ЖК «Варшава Хоум» по вул. Варшавській, 22 (Шевченківський район) почалася ще сім років тому, коли громадська організація «Наше ідеальне місто» взяла у місцевої влади в оренду ділянку землі площею в 0,03 га. На той момент там знаходився старий одноповерховий будинок – в ньому розміщувалися ремонт взуття та магазин фурнітури».


Землю мерія виділила з метою «обслуговувати нежитлове приміщення» – цей самий будинок. Однак «Наше ідеальне місто» демонтувало стару споруду та звело на її місці сучасний 6-поверховий клубний будинок, без відповідних містобудівних умов і обмежень.


Довірливі люди купували квартири ще на етапі будівництва, вірячи на слово, що всі документи отримають рано чи пізно, навіть через суд. Але не так сталося, як гадалося.


«Вдала локація та привабливий проект (ЖК комфорт-класу на 16 квартир з сучасними плануваннями) викликали інтерес на ринку. Покупців не зупинили ні досить висока за місцевими мірками ціна (20 тис. грн за кв. м), ні навіть те, що будівництво супроводжувалося численними судовими тяжбами – на забудовника подав до суду Львівський підрозділ ДАБІ, а будівництво було визнано незаконним», – пише «РБК-Україна».


Забудовник, у свою чергу, незважаючи на всі приписи контролюючого органу та судові розгляди, завершив об'єкт. Частина новоселів вже навіть оформила право власності на квартири. Правда, запитується, яким чином?!


Тим часом тяжби дійшли до Верховного Суду, який днями виніс вердикт: незаконну 6-поверхівку знести.


Як бути при цьому з правом приватної власності на житло у тих, хто вже її вже оформив, а також – яка доля інших покупців квартир у самобуді, – питання відкрите.


Невдовзі потужна техніка знесе споруду, а бульдозери рекультивують територію.


На Львівщині це вже не перший випадок демонтажу незаконного будівництва. На Волині таких прикладів нема, хоч зводять нерухомість на кожному кроці, і в багатьох випадках – грубо ігноруючи закон.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото Агенції «РБК-Україна»: в цьому самобуді квартири купували ще на етапі спорудження.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%