А якщо завтра справді війна?

А якщо завтра справді війна?


Доступно про територіальну оборону: захистить і державу від ворога, і власний дім від мародерів! А влада повинна навчитися допомогти людям виживати в екстремальних умовах та навіть вміти поводитися з трупами.


У складі Військ територіальної оборони України 25 бригад, куди входить 150 батальйонів, 10 тисяч осіб за штатом мирного часу та 130 тис. – в особливий період. Але сьогодні в м. Києві говорили не про відомі цифри, а про невідомі обставини, котрі в разі атаки зовнішнього ворога чи дестабілізації внутрішньої ситуації можуть стати синонімом виживання.


Заступник директора з оборонних питань Департаменту муніципальної безпеки КМДА Михайло Щербіна та військовий експерт Олександр Білецький доступно пояснили, чому справжнім жінкам та чоловікам треба негайно вступити в лави Військ територіальної оборони.


Особливо доступно пояснив Олександр Білецький:


«Ми будемо для Асоціації міст України готувати спеціальний бріф, тому що оборона кожного мегаполіса починається за 600 км від його кордонів. Це означає, що Харків, Київ – у зоні колосального ризику. Є велика кількість цивільних питань, і влада повинна знати, що робити».


Зокрема, йдеться про обізнаність місцевої влади про план дій в різних ситуаціях: що робити музеям, щоб не розграбували, чи у разі відключення критичної інфраструктури, коли не буде світла і води, що робити з вивозом сміття, де ховати трупи, що робити, якщо не працює каналізація тощо.


Як наголошує Агенція «Укрінформ», Олександр Білецький зробив акцент на важливості донесення людям інформації про важливість їх об’єднання з метою виживання.


«Основне питання для населення для виживання – це об’єднуватись в межах будинку, району, навіть для побутових речей, для запобігання мародерству, для приготування їжі тощо», – підкреслив експерт, додавши, що сьогодні на перше місце виходить важливість комунікації влади з цивільним населенням.


Олександр Білецький також підкреслив, що влада повинна зараз працювати на випередження, особливо в інформаційній складовій.


«Основу добровольчих формувань територіальних громад складатимуть українці, які служили в ЗСУ чи правоохоронних органах. Тих, хто не служив, зараховуватимуть після присяги. Для зарахування необхідно пройти медичний, професійний та психологічний добір, підписати контракт добровольця територіальної оборони», – нагадує Агенція «Укрінформ».


На Волині розгорнуто 100 Окрему бригаду Військ територіальної оборони (комбриг полковник Олександр Скумбрій) у складі 5 окремих батальйонів.


Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: нарукавні знаки розпізнавання 100 Волинської ОБрТрО – державний прапор і спеціальний шеврон.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%