Шукають винних… Дійдуть до Луцька?

Шукають винних… Дійдуть до Луцька?


Слідчі ДБР 28 січня 2022 р. проводять обшук у військовій частині Національної гвардії, де проходив службу підозрюваний у вбивстві товаришів по службі на «Південмаші» Артем Рябчук.


Пресслужба Державного бюро розслідувань сповістила: 


«Слідчі дії проводять з метою перевірки обставин, які могли стати передумовами чи причиною вчинення злочину, Працівники бюро вивчають документи щодо порядку проходження та організації служби, роботи з особовим складом, роботи психологів відповідного підрозділу, що необхідні для всебічного та повного розслідування даного кримінального провадження. Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері».


Раніше правозахисники розкрили страшну правду про те, що стало передумовою кривавої розправи.


«Голова громадської організації «Міжнародний центр допомоги» Сергій Косяк написав:


«Є численні випадки неправомірних дій з боку командування нашої частини. Командири доводили строковиків до самогубства, потім приховували факти та навіть отримували підвищення по кар'єрі. Систематично гнобили незручних - давали накази начальникам молодшої ланки, щоб ті налаштовували колектив проти одного, під страхом, що звільнять, відправлять на губвахту. Фізична розправа, погрози, психологічний тиск, скалічити життя і здоров'я солдата було нормою. Примусово закривали в психіатричній лікарні, підробляли документи, незаконно звільняли неугодних. І багато іншого відбувалося за колючим дротом цієї частини» - навів він слова військовослужбовців».


Сергій Косяк, як наголошує портал «Слово і діло», додав, що за словами солдатів, командири цієї частини скалічили сотні доль звичайних військових, і свідки злочинів готові публічно розповісти про все, що вони бачили під час служби:


«Зараз сколотилася невелика група активістів постраждалих від нестатутних відносин. Один з активістів, якого я давно знаю, і надавав психологічну підтримку під час його принижень у цій військовій частині, попросив мене написати це звернення. Також вони просять, відгукнутися тих, хто стикався з подібними випадками неправомірних дій з боку начальства. Будемо спільними силами працювати над цією проблемою. Щоб надалі подібних ситуацій, як сьогодні, не було».


Наразі Кіровський районний суд м. Дніпра обирає солдатові Артему Рябчуку запобіжний захід. Прокуратура просить про безальтернативний арешт», – уточнила «Українська правда».


Чи перевірить ДБР рівень законності в усіх частинах Нацгвардії, один із підрозділів якої також розташований у м. Луцьку, невідомо.


Мабуть, треба було б…


Світлана КОМА.

На фото пресслужби Нацполіції: правоохоронці затримують солдата Артема Рябчука, який сам повідомив про місце знаходження, віддав зброю та опору не чинив.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%