Добросусідство - 2013

Добросусідство - 2013

16 квітня в м. Люблін Республіки Польща під головуванням керівника Фундації «Духовна культура пограниччя» отця Стефана Батруха відбулося чергове засідання організаційного комітету з проведення Європейських Днів Добросусідства-2013. 

Традиційно в них беруть участь прикордонні території Волині та Люблінщини, а нинішнього року до вже звичної програми заходів запропоновано долучити й організацію роботи тимчасових пункту пропуску пішоходів та велосипедистів і на території Львівщини («Корчми – Стаївка» і «Малговіце – Ніжанковіче»).
Українську сторону представляли Генеральний консул України в Любліні Іван Грицак, представник органів виконавчої влади Львівщини, а також начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації Андрій Ломага. Польську – керівник Генерального консульства РП в Луцьку Кшиштоф Савіцкі, консул Кшиштоф Василевскі,  представники від виконавчої та представницької гілок влади Люблінщини, органів місцевого самоврядування прикордонних територій, а також прикордонники, військовослужбовці, пожежники.
Ухвалено, що 9-15 серпня ц. р. між шацьким с. Адамчуки і владавським с. Збереже знову функціонуватиме тимчасовий пункт пропуску, яким громадяни обох держав зможуть скористатися не лише для туристичних мандрівок, але й для проведення різноманітних культурних та спортивних заходів. Для цього польські військовослужбовці змонтують на річці Західний Буг понтонну переправу. Аналогічно вони діятимуть і на лінії кордону між іваничівським с. Кречів та с. Крилув, що входить до гміни Мірче Грубешівського повіту, де Дні добросусідства відбудуться 10-11 серпня ц. р.
Особливий акцент учасники зустрічі зробили на пошуку прийнятної для всіх формули проведення заходу, найголовнішу участь у якому повинні взяти, насамперед, мешканці прикордонних волинських сіл. Для цього необхідно вирішити низку організаційних питань, після чого на підсумковому засіданні в Луцьку наприкінці травня буде затверджено остаточну програму Європейських Днів Добросусідства-2013.
Роман УСТИМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%