Князівська бригада освоїла британські NLAW!

Князівська бригада освоїла британські NLAW!


У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що в м. Яворів на Львівщині, завершилася підготовка військовослужбовців Збройних Сил України до застосування протитанкових ракетних комплексів NLAW. Ними вже вміють користуватися і військовослужбовці 14 Окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого!


NLAW (Next Generation Light Anti-tank Weapon) – це сучасні мобільні засоби для піхотинців, які дозволяють ефективно знищувати легкоброньовану ворожу техніку, гелікоптери на невеликій висоті, а також укріплення навіть у виглядів ДОТів чи бункерів. Вони випалюють усередині все живе до молекули!


Добре, що з новітнім озброєнням навчили поводитися й інструкторів від 14 ОМБр імені князя Романа Великого, пресслужба якої повідомила:


«Закордонні фахівці докладно ознайомили українських воїнів з тактико-технічними характеристиками та особливостями застосування ПТРК NLAW, які надали ЗСУ міжнародні партнери, представники тренувальної місії Великої Британії в Україні ORBITAL.


Серед 40 військовослужбовців, які отримали теоретичні знання і здійснили на «відмінно» практичні бойові пуски ракет з ПТРК NLAW, були і наші побратими. Надалі наші Князівські воїни будуть інструкторами з підготовки операторів протитанкових ракетних комплексів NLAW у нашій військовій частині».


Як відомо, на початку січні Велика Британія безкоштовно доставила в Україну велику кількість сучасної зброї. В тому числі системи NLAW, кожна з яких  є ручним одноразовий протитанковим засобом з ефективною дальністю стрільби до 600 (у новій версії до 800) метрів.


«Перед пуском навідник за допомогою прицілу протягом трьох секунд відстежує кутову швидкість цілі, яка запам’ятовується інерційним блоком ракети, який під час польоту робить необхідні поправки, коригуючи напрям руху. Загальна вага системи 12,4 кг, ракета має діаметр 115 мм, а калібр тандемної кумулятивної бойової частини 150 мм, вона здатна вражати цілі як по лінії польоту, так і зверху. Термін зберігання комплекту NLAW становить 20 років», – пояснив можливості цих ПТРК «Український мілітарний портал».


NLAW розробили спільно британські й шведські конструктори, виготовляють їх лише на Туманному Альбіоні на заводі в м. Белфаст.


Щодо вишколу 14 ОМБр, то цими ж днями під час масштабних навчань із застосуванням ПЗРК, ЗРК «Стріла-10» та комплексів «Тунгуска» «князівські яструби вкотре продемонстрували чіткі, злагоджені, вивірені до автоматизму блискавичні дії, влучність і витримку!».


Як відомо, місце постійного базування Князівської бригади – м. Володимир. Також підрозділ регулярно за ротацією вже восьмий рік поспіль воює з російськими окупантами та їхніми донбаськими посіпаками на лінії фронту в зоні АТО/ООС.


Світлана КОМА.

На фото пресслужби Академії Сухопутних військ імені Гетьмана Виговського: представники Князівської бригади під час тренінгу з використання NLAW.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%