Коли ветерани отримають житло?

Коли ветерани отримають житло?


Засідання Консультативної ради у справах ветеранів АТО/ООС, сімей загиблих (померлих) захисників України при облдержадміністрації відбулося за участі помічника керівника виконавчої гілки влади Анатолія Костика та заступника голови облради Григорія Пустовіта.


Цей консультативно-дорадчий орган створений відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка від 25 травня 2021 р. №294. Його основними завданнями є «захист законних прав та інтересів ветеранів війни Волині, їхня підтримка, реабілітація та надання необхідної допомоги». Відтак, до складу Консультативної ради увійшли представники обласних, районних та міських громадських об’єднань учасників АТО/ООС та їхніх сімей.


Під час чергового січневого засідання учасники ради порушили питання забезпечення житлом учасників АТО/ООС. Зокрема, відзначили, що черга на житло рухається дуже повільно, та й фінансування місцевих та державних програм – недостатнє.


«Тож вважають, що необхідно шукати й інші шляхи вирішення цього питання. Для прикладу, Голова Консультативної ради Олександр Калюжний на прикладі м. Ковеля озвучив найбільш дієвий, на його думку, механізм забезпечення ветеранів АТО/ООС, житлом. Зокрема, депутати м. Ковеля своїм рішенням виділили земельні ділянки під будівництво багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО/ООС», – зазначає Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.


«На базі місцевих громадських організацій учасників АТО/ООС були створені житлово-будівельні кооперативи. Ми відшукали приватних інвесторів, які звели багатоповерхівки. Державні програми не працюють, а таким чином, виділивши 5-6 га землі, ми зможемо закрити житлове питання для усіх учасників АТО/ООС загалом по області. Тож питання лише у виділенні земельних ділянок інвесторам під забудову. Для цього потрібна політична воля і підтримка депутатського корпусу місцевих рад. У Ковелі це працює, за два роки 100 наших побратимів отримали житло. Такий механізм варто запровадити і в інших населених пунктах», – деталізував Олександр Калюжний.


Окрім цього, секретар Консультативної ради, голова Луцької міської організації «Спілка воїнів АТО Волині» Олег Кобилинський запропонував надіслати звернення до Консультативної ради з питань забезпечення гарантій прав і основоположних свобод осіб, які брали участь у захисті України, що діє при Офісі Президента Володимира Зеленського, з проханням, аби держава виступила гарантом щодо видачі банками кредитів для ветеранів та військовослужбовців АТО/ООС, а також страхувальником погашення відсотків, відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту учасникам АТО/ООС на придбання житла.


Як у подальшому буде вирішуватися житлова проблема захисників України та їхніх родин, покаже найближча перспектива.


Одним зі шляхів її вирішення могло б стати продовження реалізації програми «Доступне житло», коли на умовах співфінансування держава, місцева влада та саме ветерани споруджують багатоповерхівки, де й отримують квартири від доброчесних забудовників. Але урядовці й парламентарі знову ухвалили такий Держбюджет, в якому жодної копійки на її реалізацію немає.


У той де час спроби покращити ситуацію обіцянками держчиновників виділяти колишнім бійцям землю за рахунок місцевих органів влади теж нічого хорошого не дають. Як правило, ділянки дуже швидко опиняються в руках олігархів та латифундистів, а ветерани залишаються і без даху над головами, і з копійками в кишенях...


А в області є декілька десятків тисяч учасників бойових дій, щонайменше 400 родин втратили своїх рідних на фронтах російсько-української війни... Ця черга за нинішніх темпів вирішення проблеми може розтягнутися на десятиліття...


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації: на засіданні Консультативної ради у справах ветеранів АТО/ООС, сімей загиблих (померлих) захисників України.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%