Для поліетиленової торби – повна «торба»…

Для поліетиленової торби – повна «торба»…


1 лютого ц. р. набуває чинності урядове рішення про подорожчання пластикових пакетів. Купувати їх стане просто дуже дорого.


Агенція «Укрінформ» із посиланням на Міністерство економіки України нагадує про нововведення, які набудуть чинності в перший день останнього місяця зими.


Так, мінімальні роздрібні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі,  громадського харчування та сфери послуг становитимуть: 2 грн за пакет без ручок і бокових складок, 2 грн 50 коп.  за пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок та 3 грн за пакет з ручками і боковими складками. Це дозволить обмежити обіг пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні.

Як повідомлялося раніше , у червні 2021 р. набув чинності Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Ним забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня 2021 р. Тож за них почали брати додаткові 2 грн.


А з 1 лютого ц. р. обмеження стають ще жорсткішими, аби з 10 березня 2022 р. досягнути повної заборони розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиною менш як 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.


До 1 січня 2023 р. усі ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка. А потім і за них доведеться додатково платити.


Обмеження запроваджуються на основі аналогічних заходів, що проводяться країнами ЄС, США, Канади, Австралії, Великої Британії, скандинавських держав, котрі вже давно почали боротьбу з пластиковою тарою, котра найбільше засмічує довкілля.


Поліетиленові пакети, до речі, стали невід'ємною частиною людського побуту у 1950-х роках минулого століття.  Наразі вони становлять половину всього поліетиленового сміття у світі. Більшість пластику, за підрахунками ООН, потрапляє на сміттєзвалища, перероблюють лише 9%, і то лише 2% перетворюють у якісні вторинні товари. Якщо людство продовжить використовувати пакети з такою ж швидкістю, то, за визначенням експертів,  вже у 2050 р. на звалищах лежатиме 12 млрд тон пластикового сміття, а вся індустрія з виробництва цього світового зла поглинатиме 20% світового видобутку нафти.


Щороку у світі виготовляють 400 млн тонн пластику, левова частка якого – 36% – використовується у виготовленні пакування, яке має переважно одноразове використання.


Крім усього іншого, ця втор сировина значно збільшує навантаження на сміттєзвалища, котрі на Волині, як правило, вже давно переповнені.


Ольга ДАНИЛЮК.

Ілюстративне фото порталу «Рубрика».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%