Третя фаза. ЄС і ООН готові надати гроші

Третя фаза. ЄС і ООН готові надати гроші

Третя фаза. ЄС і ООН готові надати гроші

Відбудовувати та розвиватися за гроші, отримані від Євросоюзу, навчилися не лише у старій та ситій Європі. Клуб, ФАП чи школа, оновлені або оснащені сучасним обладнанням завдяки виграним грантам, є навіть у найвіддаленіших поліських глибинках. Тож є сенс іти далі, вирішили в області, і 30 вересня підписали угоду про партнерство з ЄС/ПРООН, щоби втілити у життя третю фазу Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Відбулося це під час урочистостей у сесійній залі облради. Згоду стати партнерами підтвердили своїми підписами під текстом угоди голови облдержадміністрації та облради Володимир Гунчик і Валентин Вітер, а також міжнародний менеджер спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН Джейсінгх Сах.

Після цього розпочався практичний семінар щодо впровадження на Волині третьої фази Проекту МРГ. У ньому взяли участь представники місцевого самоврядування та виконавчої влади обласного, районного та сільського рівнів, які безпосередньо і втілюють такі проекти у життя.

– Вже саме партнерство на рівні ООН говорить про те, наскільки серйозним є такий проект, – зазначив Володимир Гунчик. – Стосується він усіх – починаючи від низових ланок сільської громади та завершуючи великими містами.


Волинь уже має досвід, говорив керівник виконавчої гілки влади Волині, адже реалізація першої та другої фаз принесла вагомі результати. Вдалося втілити в життя проекти, про які у глибинках мріяли десятиліттями. І головне – аби було бажання громади об’єднуватися та працювати. До речі, що закономірно, у тих селах, де спробували писати такі проекти і виграли гранти, на досягнутому не зупиняються, адже потреб виникає все більше і більше. Тож нині завдання влади на рівні районів та області загалом – долучити до цієї справи якомога більше громад.

Під час урочистого відкриття заходу керівники області подякували партнерам за надані нові можливості розвитку. Адже з 2008 р. (це час початку реалізації проекту на Волині) впроваджено 122 заходи на 19 млн грн.

Джейсінгх Сах також висловив задоволення співпрацею з волинянами. А ще повідомив: упродовж третьої фази, реалізація якої триватиме до 2018-го, пріоритети надаватимуться розвитку сільського економічного компоненту, збільшенню робочих місць, і головне – модернізації житлово-комунального сектору в містах.

Що цікаво: Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади у питаннях поширення кращого досвіду, що стосується енергозбереження, охорони здоров’я, навколишнього середовища, водопостачання спільно з розвитком малого аграрного бізнесу, також передбачає консультаційну допомогу щодо децентралізації. Пріоритетом третьої фази проекту МРГ, де загальний бюджет 23,8 млн євро, не лише працювати над покращенням життя міста та створенням робочих місць, а й інформаційна діяльність, котра передбачає навчання громад в організації та написанні проектів, корті можна реалізувати спільно з ЄС.

Світлана ДУМСЬКА.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%