Архів. 02.02.2022 р.

Архів. 02.02.2022 р.


Про що повідормляли місцеві і центральні газети. Або були змушені замовчувати...


110 років тому

Перші телефони

«З донесення Волинського губернатора Штакельберга Київському, Подільському і Волинському генерал-губернатору про стан телефонізації м. Луцька: «На підставі пропозиції від 10 лютого ц. р. №1456 доповідаю Вашому Прєвосходітєльству, що Луцька повітова управа, порушуючи клопотання про надання їй концесії для облаштування в м. луцьку телефонної мережі, мала на увазі лише легалізацію та закріплення за нею права розпорядження цією мережею, бо фактично існує 7 років. Вона виникла на основі ініціативи тодішнього повітового ісправніка Колюбакіна, який з'єднав телефонами поліцейський відділок зі своєю квартирою, казармами земських стражників, пожежним обозом, поштово-телеграфною конторою і тюрмою».

(«Луцьку 900 років. Збірник документів в матеріалів», 1985 р.).


100 років тому

Червона агітація

«Жорстокий режим терору і репресій, відверта окупаційна політика буржуазно-поміщицького уряду Польщі довели Західну Україну до цілковитого економічного і культурного занепаду. Проте трудящі продовжували вірити, що панування загарбників буде недовговічним. Навіть комендант Волинського окружного управління поліції доповідав у Варшаву, що на Волині «більшовицька агітація взагалі, і особливо в прикордонних районах, є значною».

(«Вісті ВУЦВК», 1922 р.).


90 років тому

Роботи багато, хліба обмаль...

«Становище селян, які ходили на заробітки, в Горохівському повіті було надзвичайно тяжким. Робочий день тривав 12 годин, а заробітком складав усього 70 грошів. Куркулі, поміщики, осадники виплачували його несвоєчасно, затримуючи на кілька тижнів, місяців, а інколи на цілі роки…Люди обурюються: вони вирощують хліб, а в себе в хаті його не бачать! А чому позику зерном на посіви треба віддавати в чотирикратному розмірі?!».

(«Правда», 1932 р.).


80 років тому

«Всі на роботу в Райх!»

«Українець, який зрозумів вагу часу, звертається до українського народу: «Брати і сестри, чи не є це мимо всяких націоналістичних фраз знову таки жидо-комуністична пропаганда, яка промовляє такими словами?..». Сьогодні англійці і американці обіцяють небо на землі, якщо ми будемо робити так, як вони схочуть, але вони б відвернулися від нас зі сміхом, якби ми тільки знову повернулися до большевицького кнуту! Тому – всі на роботу в Райх!».

(«Костопільські вісті», 1942 р.).

На фото з архіву: українські «остарбайтери» їдуть у Німеччину.


70 років тому

Декада саду

«Виконком обласної Ради депутатів трудящих ухвалив постанову про запровадження «Декади саду». Затверджено плани посадки фруктових садків у 1952 р. на площі 200 га, ягідників – 45 га».

(«Радянська Волинь», 1952 р.).


Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%