Роман Іванюк, кандидат у депутати у 22-му окрузі: «Довіра Петра Порошенка – для мене честь. Сподіваюся на підтримку земляків»

Роман Іванюк, кандидат у депутати у 22-му окрузі: «Довіра Петра Порошенка – для мене честь. Сподіваюся на підтримку земляків»

Роман Іванюк – представник нового покоління українських фінансистів. Говорить небагато. Приймає швидкі рішення. Його профіль – залучення інвестицій. Він уже завів у національну економіку десятки мільйонів доларів і зараз розпочав активну діяльність у Луцьку.  Обласний центр Волині для нього не лише місто, де він народився і відбувся як особистість. Це – інвестиційний об’єкт, котрий потребує якісної та професійної презентації глобальним інвесторам.

Його погляди на розвиток країни та рідного міста знайшли підтримку в програмі реформ, яку пропонує Президент України Петро Порошенко.

«Зараз наш Президент потребує підтримки. Особисто в мені він її знайшов. Я готовий працювати пліч-о-пліч», – стверджує Роман Іванюк. 

Роман знається у медицині. Віднедавна став членом наглядової ради мережі медичних центрів «Добробут», які також опікуються пораненими військовими із зони АТО. Щоденно перевозять поранених бійців, надають пацієнтам безкоштовний  комплекс лікувально-реанімаційних заходів.

– Романе, ви кваліфікований і досвідчений бізнесмен. Для чого вам Верховна Рада?

– Інвестиційні можливості України, зокрема Луцька, у рази вищі за нинішній реальний рівень. Причина цього – неефективні, а часом злочинні державні механізми, а також непрофесійні дії окремих чиновників. Усе це руйнує державу, позбавляє можливостей розвитку. Я на власному досвіді знаю, наскільки важко, а часом неможливо вести чесний бізнес. Відсутність належних умов для підприємців – шлагбаум на шляху інвестицій. А це – безробіття, пустий бюджет. Президент Петро Порошенко підтримує мої погляди щодо розвитку міста. Бачу спільні рішення багатьох економічних питань. Долучаюся до роботи команди Президента, є співпраця.

 

«Всім, що я маю, завдячую Луцьку. Мій дідусь Володимир Антонович 23 роки керував обласною медициною на Волині»

 

– Найперше питання, яке спадає на думку пересічного лучанина: чому прийняли рішення балотуватися саме від Луцька?

– Це моє рідне місто. Всім, що маю, завдячую Луцьку. Мій дідусь – Володимир Антонович – 23 роки керував обласною медициною на Волині. Батько – Олег Володимирович – багато років був депутатом міськради Луцька. Я навчався у міській гімназії №4. Грав за «Волиньбаскет» – головну баскетбольну команду міста. З 19 років працював кредитним експертом у луцькому відділенні «ПриватБанку». Рішення про переїзд до Києва було для мене непростим. Але я завжди пишаюся тим, що є лучанином. Щонайменше раз на місяць відвідую рідну Волинь.

– У разі перемоги на виборах ви будете представляти у парламенті громаду Луцька. Які бачите пріоритети розвитку міста?

– Бачу Луцьк європейським містом. За духом воно вже європейське. Лише за 100 з лишком кілометрів – кордон із Польщею. Маємо історичні зв’язки з Європою. Луцьк був одним із найбільших міст Великого князівства Литовського. Але має бути європейським і за стандартами життя людей. Бачу колосальні можливості його розвитку. За туристичним потенціалом Луцьк нічим не поступається Львову, Кракову, Варшаві, іншим містам Східної Європи. Він має повністю збережений замок, монастирі XV ст., церкви XVI-XV ст., кірхи XI століття. Старе місто – це унікальний музей просто неба.

Необхідно ефективно використовувати стратегічне розташування міста. Близькість до кордонів із Польщею та Білоруссю дозволяє створювати ефективні виробництва. Це підтверджує успішний досвід іноземних компаній, що розмістили у Луцьку свої виробництва. Луцьк бачу Східноєвропейським центром високотехнологічного промислового виробництва.

– Зараз серед активної громадськості міста та й чиновників є особливо популярна тема децентралізації влади. На вашу думку, може цей принцип бути успішним для Луцька?

– Децентралізація дозволить Луцьку стати інвестиційно привабливим регіональним центром. Я підтримую ідею автономної політики області і міста. Можливість регіонів самостійно залучати інвестиції – додаткові можливості розвитку територій. Це – нові робочі місця та інвестиції у розвиток.

Луцьк, як власне будь-яка територія, інвестиційний об’єкт, який необхідно привабливо представити глобальному інвестору. Скажімо, великий німецький автохолдинг міг би збудувати завод під Луцьком. Для цього у регіоні є необхідні передумови. Промислові традиції, кваліфікована робоча сила, наближеність до Європи, значно нижча, аніж у Німеччині, зарплата. Це все передбачено у моїй передвиборчій  програмі. Але й це треба красиво загорнути і запропонувати інвестору.

– Ви будете представляти громаду Луцька у парламенті. Які рішення запропонуєте людям, аби їхнє життя стало більш забезпеченим і комфортним у достатньо близькій перспективі?

– Якщо говоримо про децентралізацію, то частина податків, зібраних у Луцьку, має залишитися у нашому місті. Певна економічна автономність дозволить  залучати субвенції, продавати цільові облігації для відновлення інфраструктури. Ключовий фактор розвитку економіки – якісна інфраструктура.

Луцьк завжди вирізнявся сильним прошарком підприємців. Їх треба підтримувати. Стимулювати розвивати нові робочі місця, посилювати конкуренцію за робочу силу. У результаті люди стануть багатшими, а бюджети отримають більше коштів. Це – реальні чинники покращення якості життя.

Маю програму розвитку медицини, зокрема – на рівні міста. Як представник родини з медичними традиціями переконаний, що без глобальної реформи нинішня система безперспективна. Треба нарешті усвідомити, що безкоштовної медицини не існує, навіть така заможна держава, як Саудівська Аравія, не може собі дозволити її. Будьмо щирими: її не існує і в Україні. Насправді медицина має бути безкоштовною де-факто. Тобто громадяни, сплачуючи податки, мають робити цільовий внесок на розвиток медицини. Ми і зараз оплачуємо ці кошти, але до медицини вони не доходять.

 

«Я – не олігарх і не маю потреби захищати власні бізнес-інтереси. Вдячний країні за якісну, безкоштовну освіту».

 

– Ви залучаєте інвестиції під проекти. Чи готові так само дієво залучати інвестиції на розвиток країни? Робити державу інвестиційно привабливою.

– Уже працюю над цим. Передав ініціативи своєї команди на розгляд в Адміністрацію Президента. Не перший місяць у роботі проект створення приватних інвестиційних фондів для залучення інвестицій інших суверенних фондів. Планую запустити національні інвестиційні проекти. «Грузинський інвестиційний фонд» свого часу залучив 6 мільярдів доларів. Маємо досягти вищих показників з огляду на більший масштаб нашої країни. Уже працюємо над цим проектом. Він може бути реалізований впродовж року, за умови проведення низки рішень та припинення війни.

– Через парламент за 23 роки пройшли сотні депутатів-бізнесменів, які займалися лобізмом власних інтересів. Чи впевнені ви, що будете іншими? Будете захищати державні інтереси, а не власні?

– Я – не олігарх і не маю потреби захищати власні бізнес-інтереси. Вдячний країні за якісну, безкоштовну освіту. Я став тим, ким є, завдяки рідному місту і державі. Вважаю, що зараз правильний час, аби працювати на інтереси країни. Трансформувати знання у механізми підтримки держави і суспільства. Обов’язково ходитиму на парламентські засідання, займатимуся роботою у комітетах, писатиму закони і наполягатиму на їх прийнятті.

Довіра команди Петра Порошенка до простого лучанина Романа Іванюка, це велика честь для мене і ще більша відповідальність. Не тільки перед командою Президента, але, перш за все, перед моїми земляками, на підтримку яких сподіваюся.

Розмовляла Ярина ПРИХОДЬКО.

Фото з особистого архіву Романа ІВАНЮКА.

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.6%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%