Архів. 16.02.2022 р.

Архів. 16.02.2022 р.

Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...


100 років тому

Агітація бідноти

«Ще влітку 1920 р. в Голобах утворився ревком на чолі з І. Р. Яциком, а по селах волості – комітети бідноти. Але з відступом Червоної армії їх діяльність припинилася, вони перейшли на нелегальне становище. Однак, пролетарі використовували всі методи, щоб донести правду до зубожілого селянства. Один із активістів – Є. Я. Котов – під час виборів до польського сейму в 1922 р. часто виступав на зборах, таврував політику загарбників, закликав голосувати за блок представників національних меншин, який виражав інтереси поневолених. За це його польська поліція заарештувала і ув’язнила».

(«Воля народу», 1925 р.).


90 років тому

Змагання «Сельробу-Єдності»

«Після проведення 1 березня 1931 р. у с. Чарукові Луцького повіту з’їзду членів партії «Сельроб-Єдність», в якому були присутні 136 делегатів із 21 села, робота значно активізувалася. Одним із головних рішень, котрі почали реалізовуватися вже в наступному році, стало активне залучення до роботи жінок. Великого значення набуло змагання за кращу місцеву організацію».

(«СельРоб», 1932 р.).


80 років тому

Нові погляди

«Наша преса несе нові кличі в маси, пояснює їх значення для сучасного та майбутнього, виховує українські маси в дусі нових поглядів та ідей. Редакція «Українського голосу», виконуючи ці завдання, переходячи в другий рік свого існування, надалі буде їх притримуватися, подаючи відомості з фронту, зі світу, зі звільненої України та працюючи над знищенням большевизму й відбудови своєї країни в новій Європі, побудованій на справедливих засадах».

(«Український голос», 1942 р.).

На фото з архіву: примірник «Українського голосу», який видавався в м. Луцьку.


70 років тому

Ставка на жінок

«Перший секретар обкому КП(б)У тов. І. І. Профатілов на нараді з активом зазначив, що «партійно-радянські органи  незадовільно здійснювали керівництво жіночими радами та жінделегатськими зборами, не надавали їм практичної допомоги: «Ще дуже мало жінок працює головами сільрад, головами колгоспів, головами райвиконкомів районних Рад, завідуючими обласними і районними відділами. Мало того: значна кількість жінок залишаються малописемними».

(«Радянська Волинь», 1952 р.


60 років тому

Газ у Луцьку

«Волинський обком КПУ і Виконком обласної Ради депутатів трудящих палко вітає будівельників, монтажників, інженерно-технічних працівників із достроковим виконанням соціалістичних зобов’язань по газифікації м. Луцька».

(«Радянська Волинь». 1962 р.).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%