Архів. 16.02.2022 р.
100 років тому
Агітація бідноти
«Ще влітку 1920 р. в Голобах утворився ревком на чолі з І. Р. Яциком, а по селах волості – комітети бідноти. Але з відступом Червоної армії їх діяльність припинилася, вони перейшли на нелегальне становище. Однак, пролетарі використовували всі методи, щоб донести правду до зубожілого селянства. Один із активістів – Є. Я. Котов – під час виборів до польського сейму в 1922 р. часто виступав на зборах, таврував політику загарбників, закликав голосувати за блок представників національних меншин, який виражав інтереси поневолених. За це його польська поліція заарештувала і ув’язнила».
(«Воля народу», 1925 р.).
90 років тому
Змагання «Сельробу-Єдності»
«Після проведення 1 березня 1931 р. у с. Чарукові Луцького повіту з’їзду членів партії «Сельроб-Єдність», в якому були присутні 136 делегатів із 21 села, робота значно активізувалася. Одним із головних рішень, котрі почали реалізовуватися вже в наступному році, стало активне залучення до роботи жінок. Великого значення набуло змагання за кращу місцеву організацію».
(«СельРоб», 1932 р.).
80 років тому
Нові погляди
«Наша преса несе нові кличі в маси, пояснює їх значення для сучасного та майбутнього, виховує українські маси в дусі нових поглядів та ідей. Редакція «Українського голосу», виконуючи ці завдання, переходячи в другий рік свого існування, надалі буде їх притримуватися, подаючи відомості з фронту, зі світу, зі звільненої України та працюючи над знищенням большевизму й відбудови своєї країни в новій Європі, побудованій на справедливих засадах».
(«Український голос», 1942 р.).
На фото з архіву: примірник «Українського голосу», який видавався в м. Луцьку.
70 років тому
Ставка на жінок
«Перший секретар обкому КП(б)У тов. І. І. Профатілов на нараді з активом зазначив, що «партійно-радянські органи незадовільно здійснювали керівництво жіночими радами та жінделегатськими зборами, не надавали їм практичної допомоги: «Ще дуже мало жінок працює головами сільрад, головами колгоспів, головами райвиконкомів районних Рад, завідуючими обласними і районними відділами. Мало того: значна кількість жінок залишаються малописемними».
(«Радянська Волинь», 1952 р.
60 років тому
Газ у Луцьку
«Волинський обком КПУ і Виконком обласної Ради депутатів трудящих палко вітає будівельників, монтажників, інженерно-технічних працівників із достроковим виконанням соціалістичних зобов’язань по газифікації м. Луцька».
(«Радянська Волинь». 1962 р.).
Підготував
Сергій ШРАМЧУК.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Петиція про відставку: ні культури, ні інформаційної політики… Бій у Шебєкіно: все в диму… Волинські борчині привезли нагороди із Сербії Гнізда з фаршу На Волині проходить шаховий турнір Шпигун із білоруським паспортом і досвідом війни в Афганістані Приїхав до родичів на Волинь і заблукав: у Луцьку патрульні допомогли дідусеві Нововолинськ доєднався до Всеукраїнської акції “Голоcи дітей” У Берестечку відкрили мультифункціональний майданчик Електрика: пітьма світла…- Опитування
- Результати