Архів. 23.02.2022 р.
Про що повідомляли місцеві та центральні газети. Або були змушені замовчувати...
40 років тому
Меморіальні змагання
«Ще в 1972 р. з ініціативи обкому комсомолу і обласного відділу народної освіти було проведено перші змагання з легкої атлетики серед вихованців ДЮСШ на приз героїні луцького підпілля Паші Савельєвої. Завжди раніше командну пальму першості виборювали лучани, а як буде на десятому, ювілейному Меморіалі? В гості до волинян їдуть юні шанувальники «королеви спорту» з Вінниці, Хмельницького, Тернополя, Ровно, Львова, Чернівців, Пінська».
(«Молодий ленінець», 1982 р.).
30 років тому
Гроші – скомуніздили
«Повернувся з Пленуму Спілки журналістів України. Посварилися за компартійні гроші. 121 млн рублів, які ЦК КПСС перерахував ЦК КПУ напередодні перевороту, власті вирішили зарезервувати для підтримки української преси. Кого ж підтримали? Тих, хто ближче до нинішніх правителів. Республіканські видання отримали мільйони, а обласним – дуля з маком, хоча ми тонемо швидше за них…!».
(Полікарп Шафета, «Щоденник без цензури», 2010 р.).
20 років тому
Державна – другорядна?
«У ставленні до української мови візьмімо за взірець Росію!», – сказав волинянин, директор Інституту української літератури імені Тараса Шевченка НАН України, академік Микола Жулинський. Крім цього, Микола Григорович вказав на низку причин штучного гальмування української мови: «Хоча Конституція вимагає чиновників спілкуватися державною мовою, вони вперто використовують російську… Мало того: вже почали вимагати для російської статус другої державної, хоча моє особисте становлення відбулося в Ленінграді, я бачив, як Росія розвиває свою мову, а не якісь інші. Тому за таким взірцем нам в Україні треба розвивати Українську! Друга проблема: порівняно з розвинутими країнами Заходу в нас мізерна кількість україномовної періодики: там на 100 тис. населення 620 примірників газет і журналів рідною мовою, у нас – удесятеро менше».
(«Досвітня зоря», 2002 р.).
На фото з архіву: Микола Жулинський.
10 років тому
Звіт Івана Смітюха
«Голова Ковельської райдержадміністрації, депутат облради Іван Смітюх підсумував роботу в 2011 р., заявивши, що виконавча влада під його керівництвом працювала без корупції і марнотратства. В плюс собі поставив виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва школи в с. Білин, бо протягом останніх 17 років в районі не звели жодного освітнього закладу. Крім цього, він заявив, що хоче створити Оптовий ринок сільгосппродукції в м. Ковелі, а ще передбачив, що запровадження енергоощадних технологій дозволить уже в 2012 р. зменшити витрати бюджету для опалення комунальних закладів району на 50%».
(«Волинська газета», 2012 р.).
Підгортував
Сергій ШРАМЧУК.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
На Волині в ДТП загинуло троє прикордонників На пошуки голови-втікача – аж у Канаду Петиція про відставку: ні культури, ні інформаційної політики… На Волині засудили громадянина України, який служив росії Бій у Шебєкіно: все в диму… Волинянина судитимуть за незаконне придбання бурштину на понад 155 тис. грн В «Ягодині» прикордонники виявили таблетки наркотичної та психотропної дії Волинські борчині привезли нагороди із Сербії На Волині проходить шаховий турнір Шпигун із білоруським паспортом і досвідом війни в Афганістані- Опитування
- Результати