Архів. 23.02.2022 р.
Про що повідомляли місцеві та центральні газети. Або були змушені замовчувати...
40 років тому
Меморіальні змагання
«Ще в 1972 р. з ініціативи обкому комсомолу і обласного відділу народної освіти було проведено перші змагання з легкої атлетики серед вихованців ДЮСШ на приз героїні луцького підпілля Паші Савельєвої. Завжди раніше командну пальму першості виборювали лучани, а як буде на десятому, ювілейному Меморіалі? В гості до волинян їдуть юні шанувальники «королеви спорту» з Вінниці, Хмельницького, Тернополя, Ровно, Львова, Чернівців, Пінська».
(«Молодий ленінець», 1982 р.).
30 років тому
Гроші – скомуніздили
«Повернувся з Пленуму Спілки журналістів України. Посварилися за компартійні гроші. 121 млн рублів, які ЦК КПСС перерахував ЦК КПУ напередодні перевороту, власті вирішили зарезервувати для підтримки української преси. Кого ж підтримали? Тих, хто ближче до нинішніх правителів. Республіканські видання отримали мільйони, а обласним – дуля з маком, хоча ми тонемо швидше за них…!».
(Полікарп Шафета, «Щоденник без цензури», 2010 р.).
20 років тому
Державна – другорядна?
«У ставленні до української мови візьмімо за взірець Росію!», – сказав волинянин, директор Інституту української літератури імені Тараса Шевченка НАН України, академік Микола Жулинський. Крім цього, Микола Григорович вказав на низку причин штучного гальмування української мови: «Хоча Конституція вимагає чиновників спілкуватися державною мовою, вони вперто використовують російську… Мало того: вже почали вимагати для російської статус другої державної, хоча моє особисте становлення відбулося в Ленінграді, я бачив, як Росія розвиває свою мову, а не якісь інші. Тому за таким взірцем нам в Україні треба розвивати Українську! Друга проблема: порівняно з розвинутими країнами Заходу в нас мізерна кількість україномовної періодики: там на 100 тис. населення 620 примірників газет і журналів рідною мовою, у нас – удесятеро менше».
(«Досвітня зоря», 2002 р.).
На фото з архіву: Микола Жулинський.
10 років тому
Звіт Івана Смітюха
«Голова Ковельської райдержадміністрації, депутат облради Іван Смітюх підсумував роботу в 2011 р., заявивши, що виконавча влада під його керівництвом працювала без корупції і марнотратства. В плюс собі поставив виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва школи в с. Білин, бо протягом останніх 17 років в районі не звели жодного освітнього закладу. Крім цього, він заявив, що хоче створити Оптовий ринок сільгосппродукції в м. Ковелі, а ще передбачив, що запровадження енергоощадних технологій дозволить уже в 2012 р. зменшити витрати бюджету для опалення комунальних закладів району на 50%».
(«Волинська газета», 2012 р.).
Підгортував
Сергій ШРАМЧУК.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Навіть «повітряна тривога» ярмарку для ЗСУ не загроза! Христина Богатчук: «Заради всіх живих, хто чекає моєї допомоги, я повинна зараз встати і йти далі,... Благодійний аукціон від «Українських вовків» На Луганщині загинув снайпер з Волині Волинь втратила 20-річного Героя Укрпошта випустила фінальні поштові марки серії «РУССКІЙ ВОЄННИЙ КОРАБЛЬ …» Волинський боєць повернувся додому, щоб одружитися Назвали ім'я волинського політика, який незаконно відправляв чоловіків за кордон Волинь втратила ще одного Героя Волинь втратила ще одного Героя- Опитування
- Результати