Архів. 23.02.2022 р.

Архів. 23.02.2022 р. Про що повідомляли місцеві та центральні газети. Або були змушені замовчувати...


40 років тому

Меморіальні змагання

«Ще в 1972 р. з ініціативи обкому комсомолу і обласного відділу народної освіти було проведено перші змагання з легкої атлетики серед вихованців ДЮСШ на приз героїні луцького підпілля Паші Савельєвої. Завжди раніше командну пальму першості виборювали лучани, а як буде на десятому, ювілейному Меморіалі? В гості до волинян їдуть юні шанувальники «королеви спорту» з Вінниці, Хмельницького, Тернополя, Ровно, Львова, Чернівців, Пінська».

(«Молодий ленінець», 1982 р.).


30 років тому

Гроші – скомуніздили

«Повернувся з Пленуму Спілки журналістів України. Посварилися за компартійні гроші. 121 млн рублів, які ЦК КПСС перерахував ЦК КПУ напередодні перевороту, власті вирішили зарезервувати для підтримки української преси.  Кого ж підтримали? Тих, хто ближче до нинішніх правителів. Республіканські видання отримали мільйони, а обласним – дуля з маком, хоча ми тонемо швидше за них…!».

(Полікарп Шафета, «Щоденник без цензури», 2010 р.).


20 років тому

Державна – другорядна?

«У ставленні до української мови візьмімо за взірець Росію!», – сказав волинянин, директор Інституту української літератури імені Тараса Шевченка НАН України, академік Микола Жулинський. Крім цього, Микола Григорович вказав на низку причин штучного гальмування української мови: «Хоча Конституція вимагає чиновників спілкуватися державною мовою, вони вперто використовують російську… Мало того: вже почали вимагати для російської статус другої державної, хоча моє особисте становлення відбулося в Ленінграді,  я бачив, як Росія розвиває свою мову, а не якісь інші. Тому за таким взірцем нам в Україні треба розвивати Українську! Друга проблема: порівняно з розвинутими країнами Заходу  в нас мізерна кількість україномовної періодики: там на 100 тис. населення  620 примірників газет і журналів рідною мовою, у нас – удесятеро менше».

(«Досвітня зоря», 2002 р.).

На фото з архіву: Микола Жулинський.


10 років тому

Звіт Івана Смітюха

«Голова Ковельської райдержадміністрації, депутат облради Іван Смітюх підсумував роботу в 2011 р., заявивши, що виконавча влада під його керівництвом працювала без корупції і марнотратства.  В плюс собі поставив виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва школи в с. Білин, бо протягом останніх 17 років в районі не звели жодного освітнього закладу.  Крім цього, він заявив, що хоче створити Оптовий ринок сільгосппродукції в м. Ковелі, а ще передбачив, що запровадження енергоощадних технологій дозволить уже в 2012 р. зменшити витрати бюджету для опалення комунальних закладів району на 50%».

(«Волинська газета», 2012 р.).


Підгортував

Сергій ШРАМЧУК.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%