Синдром Трубіцина

Синдром Трубіцина


Як хабарники з депутатськими мандатами уникають відповідальності і коли це припиниться?


Депутата Київської міськради від «Слуги народу» Владислава  Трубіцина правоохоронці спіймали на вимаганні та отримання від підприємця хабара у розмірі 1,2 млн грн. І справа тут не в приналежності особи до списку якоїсь партії: практика показують, що туди зазвичай записують або через особисті знайомства з укладачем списку, або після внесення «пожертви» на «розбудову партії»...  Це явище – повсюдне, і, повторюю, назва структури, котра «паровозиком» затягнула того чи іншого персонажа до перерозподілу матеріальних благ від імені служителя громади, не має ніякого значення.


Але в цьому конкретному випадку має значення інша обставина. Владислав Трубіцин обіцяв якомусь «бізнесменові» видати дозволи на вуличну торгівлю у різних районах м. Києва. І раз сума хабара перевершує мільйон гривень, то можна собі тільки уявити, скільки справжніх, а не брехливо задекларованих, прибутків отримують власники подібних мереж!


Але детективна історія на цьому не завершується. Після складання протоколів про фіксацію суми хабара Владислав Трубіцин… безслідно зник від оперативників ДБР. Як таке може статися, це теж запитання до правоохоронців… Але він втік, був оголошений у розшук і, нарешті, поміщений у СІЗО. Вищий антикорупційний суд взяв під варту підозрюваного у хабарництві депутата з альтернативою застави у розмірі 14 млн 886 тис. грн.


Для кожної нормальної людини такі гроші – це не підйомна сума. Бо немає в людини, яка працює і чесно сплачує податки, подібних коштів. Навіть близько таких не бачила…


Де ж він їх узяв, цей 40-річний уродженець м. Харкова?


Виявляється, він уже давно займається бізнесом у сфері антикваріату у букіністики. Галузь це тонка і непосвяченим чужа, а насправді там обертаються мільярди тіньових грошей! Ну, а щоб показати себе меценатом і благодійником, ділок 5 років тому створив навіть культурний фонд і Галерею мистецтв «Букіністична книга».


В політиці раніше на «світився». Але восени 2019 р., вочевидь, вирішив капіталізувати свої можливості в мандат, тож успішно записався у верхню, прохідну частину списку явно прохідної партії. І – не прогадав! Одразу – голова столичної комісії з благоустрою та торгівлі!


Зрозуміло, що колись мало кому відомий Владислав Трубіцин став законодавцем нових «правил гри» на київському ринку, а щоб почуватися впевнено, знайшов нагорі впливових покровителів…


Тому у Владислава Трубіцина майже 15 млн грн для застави знайшлися. І він вийшов на свободу. Можна не сумніватися, що справа ця потоне в судах і реальним покаранням «слуги народу» не завершиться. А доки ніякого вердикту служителів Феміди немає, він і далі виконуватиме повноваження депутата. Бо мандат – дорожчий, а на виборців, які голосували – наплювати.


Власне, так само, як і для його волинського аналога, якого розшукують за непогашені кредити… Такий він, депутатський «синдром Трубіцина»…


Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з «Вікіпедії»: Владислав Трубіцин

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%