100 років тому

100 років тому

На фото: так виглядав солдат австро-угорської армії з Івано-Франківщини.

80 років тому

Комуністів – за ґрати

Московські льокаї та зрадники української національної ідеї хотіли б знову на наш народ надіти кайдани неволі, зруйнувати селянську господарку й обезчестити нашу віру православну. Час від часу ці зрадники з’являються і на Волині. Наше свідоме населення самостійно передає їх у руки адміністрації. Серед таких – Радіон Стефан. Цього комуніста суд засудив на 6 літ в’язниці з позбавленням усіх прав на 10 літ.

(«Українська нива», 1934 р.)

65 років тому

Указ Президії Верховної Ради УРСР

Скликати ювілейну сесію Верховної Ради Української РСР, присвячену 10-річчю возз’єднання українського народу в єдиній українській державі, 29 жовтня 1949 року в місті Києві.

Голова Президії Верховної Ради Української РСР М. Гречуха.

Секретар Президії Верховної Ради Української РСР В. Нижник.

(«Прапор Леніна», 1949 р.)

Злочинців покарано


Днями Народний суд Локачинського району розглянув кримінальні справи про злочини громадян, які розкрадали громадську власність. Громадянин при перевозці зерна з колгоспної комори на пункт «Заготзерно» викрав 181 кг зерна. Громадянка з колгоспного поля викрала 20 снопів пшениці. Народний суд засудив злочинців до відбуття кари в поправно-трудових таборах. Чоловіка – на 8 років, жінку – на 5 років.

(«Прапор Жовтня», 1949 р.)

50 років тому

«Волинь» болота не боїться

З експериментального цеху Луцького машинобудівного заводу вийшов перший чотиримісний вантажно-пасажирський автомобіль «Волинь». Нова машина може перевозити до 500 кг вантажу, розвиває швидкість до 80 км/год. Автомобіль високопрохідний, маневрений, призначається для використання в сільському господарстві.

(«Прапор Леніна», 1964 р.)

25 років тому

Чекаємо пропозиції

Соціально-екологічна спілка звернулася в редакцію «Молодого ленінця» з проханням допомогти підготувати для членів Комітету Верховної Ради СРСР по питаннях екології і раціональному використанню природних ресурсів пропозиції по поліпшенню природоохоронного законодавства. Чекаємо конструктивних ідей від читачів.

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

10 років тому

Хроніка політзмагань

Президент Леонід Кучма здивований безпрецедентною увагою до виборів в Україні з боку західних країн. Він зазначив, що у світових новинах вибори в Україні стоять на другому місці після війни в Іраці. «Сьогодні йде величезний тиск на Україну, на керівництво України, враження таке – якщо з опозиції не переможе кандидат, то одразу наступного дня вибори буде оголошено непрозорими і нечесними», – заявив Президент. Він також висловив здивування з приводу критики української влади щодо використання адмінресурсу.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%