План Путіна чи план Порошенка?

План Путіна чи план Порошенка?

Минулих вихідних на Волині побував лідер Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко.  Власне, Луцьк став фінальним пунктом під час передвиборчої поїздки Західною Україною. Фактично весь день Юрій Віталійович присвятив спілкуванню з волинянами. Провів низку зустрічей із виборцями в Горохівському, Турійському, Локачинському та Рожищенському р-нах.

Лідер Блоку Петра Порошенка переконаний: 26 жовтня українці обиратимуть не парламент. Їм належить зробити вибір між планом Путіна (розкол країни) та планом Порошенка (реформи і вступ до ЄС). «Тому ми маємо навчитися певної національної дисципліни, – переконаний Юрій Луценко. – Чотири місяці тому українці найняли цього Президента. І треба дати йому можливість під час війни і викликів реалізувати задумане, задля чого його обирали».

Разом із Юрієм Луценком у прес-конференції взяли участь: кандидат у народні депутати України від Горохівському виборчого округу №20 Володимир Бондар, кандидат у народні депутати України від Луцькому округу №22, кандидат у депутати Волинської обласної ради від 38-го виборчому округу  Ігор Чорнуха та керівник Волинської територіальної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка» Роман Романюк.

Партія миру

Вочевидь, війна і мир – найголовніша тема сьогодення. Саме Блок Петра Порошенка є тією політичною силою, якій, за словами Юрія Луценка, «мир потрібен більше за інших». Чому?

«Тому що модернізація української армії потребує припинення вогню. Західні  союзники прямо кажуть, що готові нам допомагати і поставками зброї, і фінансово, і інструкторами… Але за однієї умови – припинення вогню. Через Україну вони не воюватимуть із Російською Федерацією. Так, це прикро чути нам, українцям. Але це правда», – переконує політик.

На думку Юрія Віталійовича, є дві причини, що змусили Путіна відступити від його мілітарного плану. По-перше, він пересвідчився, що українська армія  «гірше оснащена, але сильніше мотивована й буде битися за кожен метр». Друга причина – допомога союзників.

«Багато хто ремствував, що санкції не ефективні. Але Росія – велика бензоколонка, її бюджет переважно складається з доходів від торгівлі нафтою. Тимчасом у бюджет Росії закладено ціну на нафту 120 доларів за барель, а день тому вона сягнула 83-х. Ось чому Путін починає виводити війська і сідає за стіл переговорів», – зазначає політик.

Та добити ворога, вважає Юрій Луценко, можна  модернізацією українською армії, єдністю українського суспільства і спільним фронтом із західними союзниками.

Реформи

Мир – необхідна передумова здійснення реформ. Блок Петра Порошенка – єдина партія, що йде на вибори з програмою реформування країни.

«Ми маємо негайно провести давно апробовані в Прибалтиці чи Грузії реформи, аби підняти рівень життя українців. Це можливо лише через побудову нової економіки.  Нині очевидно: радянські монстри вже не можуть прогодувати 45-мільйонну країну. Це зрозуміло абсолютно в кожній області», – наголошує Луценко.

Відтак нова економіка не можлива без інвестицій. Країна, знекровлена режимом Януковича, внутрішніх інвестицій не має. Це відчуває нині кожен громадянин. Однак чи прийде інвестор на українські терени, коли тут – війна?

«Інвестори виставляють нам чотири умови, – зауважує Юрій Віталійович. –Мир. Бо ніхто не вкладе гроші в країну, що воює. Боротьба з корупцією. Бо ніхто не вкладе гроші в країну, де той, що вкрав, не сяде в тюрму. Зрозуміла податкова система. Бо у нас більше 120-ти податків та зборів. І – справедливий суд».

Саме ці чотири реформи, на думку лідера Блоку Петра Порошенка Юрія Луценка, мають стати і будуть ключовими в роботі нової Верховної Ради.

Чесна політика

Скільки місцеві журналісти не провокували Луценка на критику опонентів із когорти демократичних проєвропейських партій, він залишався на своєму. Наголосив: Блок Петра Порошенка  вміє тримати слово. Тому, наприклад, у більшості мажоритарних округів Волині вони не пропонували своїх кандидатів у народні депутати. «Це дорога політична ціна. Але ми виконуємо на себе взяті зобов’язання перед «Свободою» і взамін за юридичну підставу для розпуску парламенту не виставляємо кандидатів у низці округів», – зазначив Юрій Віталійович.

Політик переконує: наразі у всіх нас просто немає часу на демагогії, з’ясування стосунків тощо. «У нинішній болісній для країні ситуації не час дебатувати, час – будувати», – каже Луценко. Мовляв, свого часу і сам робив непростий вибір: з ким іти у велику політику після років політичних переслідувань.

«Було дуже тяжко. Ви знаєте, я з Юлею Тимошенко пройшов великий шлях. Але в той момент коли вона вперше виступила, у мене закінчилися аргументи. Вона знову почала розповідати, як хтось неправильно зробив-сказав 2002-го, 2004-го, 2007-го… У більшості випадків Юля права, але ця спрямованість у минуле нікому не потрібна. Хто ще у нас не знає, що в українській політиці всі зі всіма переспали? Це комусь цікаво? Нікому! І тільки Порошенко вийшов і сказав: «Я не буду говорити про минуле. Я буду говорити про майбутнє. Про реформи, які нам необхідно провести за найближчі п’ять років задля вступу до Європейського Союзу». Це – колосальний виклик. І я тоді обрав Порошенка».

Результат

День виборів стане лакмусовим папірцем для українців. Результат волевиявлення покаже: чи здатні ми до тієї національної дисципліни, про яку говорив  під час приїзду до Луцька Юрій Луценко. Лідер Блоку Петра Порошенка – оптимістичний у прогнозах результатів виборів 26 жовтня.

«Це вперше, коли в нас є великий оптимізм щодо результатів. Адже всі вибори до парламенту завше коливалися довкола того, хто отримає на 5% більше: промосковські чи проєвропейські сили. Ніколи не забуду кампанії 2007-го року . Я вісім місяців прожив у машині, а в результаті в союзі з БЮТ ми взяли більшість у два голоси  над Януковичем і комуністами».

У наступному парламенті, переконаний Луценко, буде до 75% проєвропейських сил. Та головне питання: чи не працюватимуть вони знову, як «Лебідь, Рак та Щука»? Луценко визнає: досвід Польщі, Грузії, Чехії, країн Балтики показує, що найшвидші реформи відбувалися там, де президент, спікер та прем’єр – з однієї партії. Тому нині саме на такий результат націлений Блок Петра Порошенка.

…Юрій Луценко – на Волині частий гість. Востаннє з публічним візитом він приїздив сюди для участі у фестивалі національного духу «Бандерштат». Як сам зізнався, відчував потребу підзарядитися у молоді. Традиційно охоче спілкується із краянами. Не відгороджується від людей «бодігартами». Тому до його думки волинський виборець, безумовно, буде дослухатися.

«Ми точно знаємо, що Блок Петра Порошенка переможе, – стверджує Луценко. – Це не вихваляння, це – відповідальність. Але саме від голосування на мажоритарних округах залежатиме можливість сформувати стабільну більшість, котра не буде перед прийняттям кожного закону вимагати від Президента «свого» міністра, губернатора, якогось фінансового потоку…, а буде працювати, як злагоджений механізм. На Волині у нас два кандидати по мажоритарних округах. Пропонуємо людям обрати лобіста місцевих інтересів округу. Володимир Бондар і Роман Іванюк готові буди членами команди Президента і працювати на користь виборців».

Відповідно й представник Блоку Петра Порошенка в обласній раді від Луцького округу №38 Ігор Чорнуха зробить усе можливе для добробуту для добробуту та єдності не лише лучан, але й усіх українців.

Олена ЛЕВЧУК.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%