Людина – понад усе!

Людина – понад усе!

Блок Лівих Сил України йде до Верховної Ради, аби заможну державу будувати не на радянських гаслах, а на європейських мріях!

Що ближче до дня голосування, то більше політичних діячів приїздить на Волинь. Минулої суботи до спілкування запросили представники Блоку Лівих Сил України.

Побачити старі обличчя соціалістичної верхівки журналістам не випало. Натомість з’явилися нові імена, серед яких – Володимир Шемаєв (голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократична спілка студентів «Студентська платформа», кандидат економічних наук за спеціальністю «Економічна безпека держави»), а також його колега Валерій Следзинський (член Ради Спілки молодих соціалістів).

Із перших слів розмови Володимир Шемаєв попросив не утотожнювати Блок Лівих Сил із тими людьми, через яких ліву ідею розтоптано, – Симоненком, Вітренко, Морозом. Ці політики, вважає 29-річний Шемаєв, зрадили державу, прапор, людей. І місія молодого покоління лівих сил – відродити соціалістичну ідею. Причому не на радянських гаслах, а на європейських мріях – солідарності, рівності можливостей, європейських соціальних стандартах. Так, як це вдається робити соціалістам у Німеччині, Австрії, Болгарії, Швеції, Франції, Німеччині.

– Я був за кордоном, довгий час там навчався, оцінив усі переваги лівої ідеї та повернувся, аби її засади втілювати у нас. А позаяк зустрів багатьох людей зі схожими поглядами, то цьогоріч у місті Батурин ми провели з’їзд та об’єдналися, аби єдиним фронтом іти на парламентські вибори! – пояснив Володимир Шемаєв і тезово розповів про засади майбутньої роботи лівих сил у Верховній Раді.

РОБОЧІ МІСЦЯ – ЗАВДАННЯ НОМЕР ОДИН

Аби це гасло стало реальністю, Блок Лівих Сил робить ставку на трьох основних напрямках – сільському господарстві, промисловості, малому та середньому бізнесі.

– Нині агропромисловий комплекс України – це здебільшого вирощування продукції, – зазначив Володимир Шемаєв. – Але цього мало. Необхідно, щоб те ж, до прикладу, зерно чи картоплю ми самостійно переробляли і експортували вже готову продукцію. Таким чином зростуть прибутки не лише фермерів чи одноосібників, а тих людей, яких буде залучено на переробні підприємства, і країни загалом.

Захистивши кандидатську роботу за напрямком «Економічна безпека держави», Володимир Шемаєв дотримується думки, що на підтримку сільського господарства має також працювати промисловий комплекс:

– Бо, – зауважив під час виступу, – маючи величезну затребуваність сільгосптехніки, ми не маємо українського трактора!

Пообіцяв Володимир Шемаєв стимулювати (в разі проходження до парламенту) розвиток малого та середнього бізнесу: якщо людина має талант до підприємництва – хай займається, а фундаментом для цього повинні бути державні кредити під низькі відсоткові ставки.

«НІ!» – СОЦІАЛЬНІЙ НЕСПРАВЕДЛИВОСТІ

Сьогодні Україна опинилася в такому становищі, коли двоє працюючих людей годують одного пільговика. Найприкріше, що чимало із так званих нужденних насправді отримують величезні доходи.

– Коли мова йде про інвалідів чи пенсіонерів, я погоджуюся: їм потрібно допомагати. Та коли людина щомісяця отримує зарплату або пенсію по 10 тисяч гривень і водночас користується пільгами на комунальні платежі, безкоштовно лікується та їздить громадським транспортом, то в результаті маємо таку статистику: четверту частину всіх соціальних коштів отримує 10% найзаможніших пільговиків, – мовою цифр розповів Володимир Шемаєв. – Тому вже найближчим часом необхідно переглянути список отримувачів державної допомоги та позабирати її в осіб, які і без того непогано почуваються.

А ще соціалісти підтримують ідею оподатковувати предмети розкоші: хто має вілли, машини, літаки чи яхти – хай додатково за них платить у Державний бюджет.

«ЗА» – КОМФОРТНИМ УМОВАМ ЖИТТЯ

Економіст Шемаєв знає, що невід’ємною умовою потужного розвитку держави є дороги. Вони, як сказав образно, вважаються судинами економіки, тому мають перебувати в належному стані.

– Дуже гостро стоїть в Україні питання соціального житла, – продовжив представник Блоку Лівих Сил. – Самостійно придбати його молоді вкрай складно. Тож до купівлі долучаються і батьки, і батьки батьків. А має бути так, як за кордоном: держава надає для придбання житла довгостроковий кредит із мінімальними відсотками, людина працює і безболісно для сімейного бюджету повертає цей борг. Необхідно також вирішувати питання із житлом для тих, хто шукає роботу не за місцем постійного проживання. Держава має подбати за соціальні гуртожитки, де плата за оренду також була б невисокою.

ДОСТУП ДО ЯКІСНОЇ ОСВІТИ Й МЕДИЦИНИ

Те, що Конституцією гарантоване як безоплатне, зараз стало дороговартісне. Тому Блок Лівих Сил пропонує негайно реформувати медицину. Задля того – прийняти Закон про обов’язкове державне медичне страхування і створити широку мережу державних аптек.

– Як голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократична спілка студентів «Студентська платформа» вважаю за доцільне реформувати також усю систему освіти. Бо, як казав один із класиків, освіта – це соціальний ліфт, котрий дозволяє людям «із низів» підніматися «у верхи», допомагає, незалежно від соціального походження, бути конкурентоспроможним на ринку праці, – наголосив Володимир Шемаєв. – Здобуття знань повинно бути безкоштовним у всіх навчальних закладах державної та комунальної форм власності, а також забезпечувати не лише навчальну, а й виховну функцію.

Підводячи риску в розмові з журналістами та громадськими діячами, Володимир Шемаєв порівняв парламент із птахом, у якого має бути праве та ліве крило, тобто партії правого та лівого спрямування. Відтак побажав:

– Хай у новій Верховній Раді встановиться баланс політичних сил і український парламент, отримавши потужне ліве крило, врешті стане голубом миру.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.

 

 

    

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.6%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%