Переговори в напруженій атмосфері

Переговори в напруженій атмосфері


Під час зустрічі послів Євросоюзу у Брюсселі 6 травня щодо нових санкцій проти росії атмосфера була напруженою, а учасники не змогли дійти порозуміння. Про це повідомляє брюссельська кореспондентка «Польського радіо» Беата Пломецька… Що це означає?


Журналістка, як повідомляє 7 травня «Польське радіо», розмовляла про це з дипломатами ЄС. Відповідальна за роботу Євросоюзу Франція та Європейська комісія зараз проводять двосторонні консультації з державами-членами та шукають можливостей домовитися про шостий пакет обмежень попри наявні розбіжності.


«На зустрічі послів Польща розкритикувала Угорщину, Словаччину та Чехію за перехідні періоди, яких вони вимагали в рамках ембарго на імпорт з росії, а Ірландія розкритикувала Кіпр і Мальту за спроби пом’якшити санкції в морському секторі. Один із дипломатів ЄС, розповідаючи про хід дискусії, сказав, що вона була найгострішою за всю історію, оскільки  країни, які вимагали звільнення від санкцій, гостро розкритикували. Посли Польщі та Ірландії мали наголосити, що кожна країна несе витрати, пов’язані з санкціями, але зупинити російську військову машину можуть лише найжорсткіші обмеження в енергетиці, тому що тоді росія буде відрізана від основних джерел фінансування», – такою є реальна картина хитань в середовищі євроспільноти.


Очільник дипломатії ЄС Жозеп Боррель під час свого візиту до Флоренції заявив, що у випадку, якщо до неділі 8 травня не буде домовленості, він скличе позачергове засідання міністрів закордонних справ 27 країн наступного тижня.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото «Укрінформу»: прапори деяких країн ЄС.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%