90 років тому

90 років тому


Урочисте зібрання 15 листопада 1924 р. з нагоди відкриття міського театру в Луцьку.

65 років тому

Цікаві поради

Кожен із нас чув слова: гігієна, здоровля, запобігання перед хворобами. За все це треба не тільки у Бога просити, а й самим дбати. В помешканні мусить бути підлога, у вікнах – кватирки, стіни побілені, без павутиння. Брудну білизну треба переховувати у спеціальних скриньках чи мішках, а не тримати в ліжку чи на горищах. І пам’ятайте: виходок (убікація) не має розміщуватися біля криниці, а також має бути освітлений, забезпечений від доступу мух і пташок, до того ж щільний (щоб не перепускав плинних частин) і не переповнений.

(«Прапор жовтня», 1949 р.)

60 років тому

Трагічна смерть Степана Бандери

У глибокому смутку сповіщаємо українську спільноту в з’єдинених державах Америки про трагічну смерть в Мюнхені, Німеччина, в дні 15-го жовтня 1959 року Голови Проводу Організації українських націоналістів Степана Бандери. Заупокійні Богослужіння будуть відправлені в українських церквах в дні похорону у вівторок, 20-го жовтня ц. р., о год. 8-й вечора.

Організація Оборони Чотирьох Свобід України. Спілка Української молоді Америки. Український союз політичних в’язнів. Товариство вояків УПА. Товариство студіюючої молоді ім.. Миколи Міхновського. Українська Центральна Репрезентація АП АБН.На фото: у присутності понад тисячі людей на мюнхенському кладовищі гроб із тілом лідера ОУН опустили в могилу, яку засипали привезеною з України землею та окропили водою з Чорного моря. 


40 років тому

Танцюють усі!

Біля входу у спортивний зал «Авангард», звідки заклично лунали звуки музики, було не протовпитися. Так, танці – одна з найпоширеніших форм відпочинку молоді. Сюди ходять як із друзями та знайомими ми, так із надією з ними зустрітися… Контингент широкий: більшість робітники і студенти. Та в той же час… багато неповнолітніх – школярів, яким згідно з положенням, вже потрібно бути вдома. Серед юнаків чимало таких, що перед танцями добре «звеселилися»….

Значно краще організовано вечори відпочинку на танцювальному майданчику в міському парку. Але й тут частенько доводиться виводити нетверезих юнаків, а іноді втихомирювати забіяк, відправляти додому багато школярів.На фото із board.lutsk.ua: а так виглядали атракціони у парку в 70 рр. неподалік від славнозвісного «болота» (так називали танцмайданчик у луцькому парку).

(«Молодий ленінець», 1974 р.)

10 років тому

Підсумки І туру

Відбувся перший тур виборів Президента. Він засвідчив, що вибори відбулися за надзвичайно високої активності громадян України. У них узяло участь 74,5% виборців. Усупереч пророкуванням, вибори відбулися в нормальних умовах, без серйозних порушень та інцидентів. Визначилися два лідери президентських перегонів: Віктор Янукович і Віктор Ющенко. Жоден із них не набрав 50% голосів. Тож має бути другий тур за їхньої участі. Спокійне проведення виборів, відмова від розігрування «силового варіанта», схоже, свідчить про те, що ті, хто готував такий варіант, побачили: він не тільки безперспективний, а й б’є рикошетом по тих, хто його використовує.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

5років тому

Коротко і ясно

…Віктор Янукович у своїй передвиборній програмі обіцяє в разі перемоги на президентських виборах запровадження контрактної армії, щоправда, 2007 р. це ж обіцяла й Юлія Тимошенко, але волинських хлопців призивають на строкову службу навіть нинішньої осені.

…Після того, як Петра Порошенка призначили міністром закордонних справ України, уряд перерахував кошти, необхідні для утримання диппредставництва нашої держави за кордоном.

(«Волинська газета», 2009 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (64) - 87.7%
Пізно (2) - 2.7%
Яка різниця? (2) - 2.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.5%