Свіжий погляд на старі проблеми

Свіжий погляд на старі проблеми

Про що треба знати, перш ніж стукати до ЄС?

Всім нам відомо, як тяжко нині доводиться селянам, скільки палок у колесах ставлять дрібним та середнього рівня підприємцям і як це штовхає до тотального зубожінні.

Та чи стане ліками від усіх проблем вступ України до ЄС? Чи так усе райдужно по західний бік кордону? На ці та багато інших запитань відповідь шукали учасники круглого столу, організованого у Волинському інституті економіки та менеджементу.

Аби діалог був жвавим, а в диспуті народилася істина, до розмови долучилися не лише науковці ВІЕМу та СНУ ім. Лесі Українки. В бочку теорії додавали ложку практики наші підприємці й зокрема Ігор Дильов, який на Волині є виконавчим директором Обласної асоціації захисту прав малого і середнього бізнесу. Своїм досвідом членства у ЄС ділилися економісти із Польщі. А все це слухали та на вус мотали студенти волинських вишів.Зокрема, наші польські партнери розповіли, якою є різниця в розвитку економіки західного та східного світу. В Росії, приміром, усі вказівки бізнесу даються згори. На Заході ж ініціатива йде з низів: тобто представники малого та середнього бізнесу збираються за круглим столом, діляться своїми проблемами, визначають шляхи подолання цих проблем і свої пропозиції адресують «верхам».

На вагомості гуртуватися навколо спільної мети зауважив також проректор ВІЕМу професор Оксанич. Як приклад для наших селян він розповів за французьких фермерів. Мовляв, ті, господарюючи на хуторах, спершу сам на сам лишалися із проблемами: що виростити? куди продати? Згодом вони сформували такий собі координаційний центр, який збирав інформацію, хто з фермерів яку продукцію має, та підказував аграрникам, куди товар можна реалізувати. Зрештою «хутірська спільнота» стала такою потужною силою, що примусила уряд Франції рахуватися із потребами сільських господарів.

Своїм болем поділилися також волинські підприємці. Найбільше вони нарікали на бюрократичну систему, яка гальмує розвиток українського бізнесу, скаржилися на владу, яка навіть в умовах війни не навчилася працювати в ногу з часом. Словом, зізналися: проблем багато і перш ніж проситися до ЄС, треба змінити законодавчу базу, підігнати наші товари до європейських стандартів якості, забезпечити прозорість ведення бізнесу і сплати податків.      Позаяк цей круглий стіл планувався як один із багатьох заходів у розгляді теми «Зовнішньоекономічна діяльність України для входження в Євросоюз», то якихось концептуальних рішень учасники круглого столу не приймали. Але зійшлися на думці, що Україна повинна продемонструвати державам ЄС своє бачення розвитку як члена європейської спільноти. І саме на таких ось круглих століх потрібно готувати пропозиції, що будуть враховані у стратегічній програмі розвитку України до 2020 р. Програмі, яку Президент Петро Порошенко закликав сформувати, широко залучаючи громадськість та фахівців усіх регіонів усіх сфер діяльності.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (64) - 87.7%
Пізно (2) - 2.7%
Яка різниця? (2) - 2.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.5%